داخلی صفحه یزد خبر
 
داوطلب برگزیده کنکور سراسری 96;
افتخار می کنم فرزند جانبازهستم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰
سیدحسن موسوی برگزیده کنکور سراسری سال 96 گفت: افتخار می کنم فرزند جانباز هستم.
 
به گزارش "ایثار یزد" سیدحسن موسوی بندرآبادی رتبه 10 کشوری و نفر اول سهمیه شاهد در کنکور سراسری سال 1396 در گفتگوی اختصاصی با ایثار یزد دلایل موفقیت خود را تشریح کرد.
سید حسن موسوی با تاکید بر اینکه فرزند جانباز 70درصد نخاعی بودن افتخار من است گفت: این موفقیت حاصل عنایت خداوند متعال و زحمات پدر و مادر عزیزم است که همواره یار و یاور من بوده و هستند و خوشحالم که با کسب این عنوان توانستم اندکی اززحماتشان را جبران کنم.
وی همچنین با قدردانی از تلاش ها و حمایت مدیران, معلمان و بنیاد شهید و امورایثارگران اظهار امیدواری کرد: امیدوارم در آینده با الگو گرفتن از پدرصبورم با خدمت به آحاد مردم جامعه اسلامی به ویژه خانواده شهدا و ایثارگران کوشه ای از این حمایت دلسوزانه را جبران کنم.
موسوی کسب رتبه برتر را به تنهایی کافی ندانست و افزود: صرف کسب رتبه نمی تواند موفقیت تلقی شود لکن سکوی پرتابی به سوی اهداف مهم تر است و باید در ادامه راه دقت بیشتری داشت تا نتیجه کارمطلوب باشد.
این نخبه ایثارگر توصیه هایی برای دانش آموزان و دانشجویان داشت;
اول اینکه به خدا و حضور او ایمان داشته باشید و او را با چشم دل ببینید و با توجه به نماز اول وقت توجه معبود بی بدیل را به سوی خود جلب کنید زیرا وقتی در هنگام اذان همه کارهای خود را برای خدا رها می کنید او نیز در هنگام تنگنا و سختی به کمک شما می آید و همه چیز را بر شما آسان می کند.
دوم اینکه برای تلاش خود هدف داشته باشید و خودجوش با برنامه ریزی منظم و منسجم درس بخوانید نه اینکه با فشار مدرسه و والدین. دانش آموز خود باید اهمیت موضوع را درک کند و با علاقه برای رسیدن به هدف تلاش کند.
موسوی در پیایان یادآور شد: اگر روزی پدران ما به جبر زمانه وارد جنگی نابرابر با دشمنان اسلام شدند و در این راه به افتخار شهادت و جانبازی نائل شدند, اینک وظیفه ما در ادامه حرکت مقدس شهدا و ایثارگران این است که با جدیت در جهاد علمی تلاش کنیم و اجازه ندهیم دشمنان با توطئه های خود به ما ضربه بزنند.

 
کد مطلب: 215873