داخلی صفحه فارس خبر
 
پدر شهید حججی: همانند فرزند من در ایران اسلامی فراوان هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
شیراز- ایرنا- پدر شهید محسن حججی گفت: تعداد جوانان و نوجوانان همانند فرزند من که دل در گرو اسلام و امام حسین (ع) داشت، در ایران اسلامی فراوان هستند.
 
به گزارش ایرنا محمدرضا حججی، عصر سه شنبه در آیین گرامیداشت شهید محسن حججی و شهدای مدافع حرم که با حضور خانواده این شهید در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز برگزار شد، بیان کرد: شهید حججی با شهادتش پیام خود را رساند و همه مردم دنیا پیام او را دریافت کردند.
وی افزود: خودم، فرزندم و خانواده ام را فدای امام حسین(ع) کرده ام و فرزند شهیدم از امام و پیشوای خود حضرت اباعبدالله الحسین (ع) الگو گرفت.
پدر شهید حججی با بیان اینکه شهدا کارهای بزرگی برای کشورمان کردند و رفتند، اظهار داشت: فرزند من گلی از گل های بهشتی بود و از این گل های بهشتی در کشور ما در همه دوران ها بسیار بوده و هست.
وی گفت: همه شهدای ما گل های بهشتی و برگزیدگان خداوند بودند و من خادم همه شهدا و خانواده های آنها هستم.
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) نیز گفت: پیام خاص و عام شهید حججی در دنیا فراگیر شده و این شهید دین خود را به اسلام ادا کرده است.
آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب ادامه داد: شهادت شهید حججی یک نعمت برای مردم ایران و خانواده اوست، نسیم رحمت الهی بر خانواده وی وزیده است و حضور امروز خانواده این شهید بزرگوار در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) نمونه ای از رحمت الهی است.
وی گفت: خانواده نقش مهمی در تعلیم وتربیت شهدایی مانند حججی دارند و از پدر، مادر و خانواده این شهید انتظار داریم مردم ایران و مسلمانان را نیز دعای خیر کنند.
جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس هم در این آیین بیان داشت: شهید محسن حججی مورد ستایش و عزیز همه مردم ایران است و این یکی از نعمت های خداوند است.
سردار ابوالفضل گزنی افزود: شهید حججی مایه عزت اسلام و جامعه اسلامی ایرانی است و حضور خانواده این شهید بزرگوار در شیراز خیر و برکت فراوانی دارد.
این آیین با مداحی برای شهدای مدافع حرم همراه بود.
شهید محسن حججی 25 ساله از افراد خیر نجف آباد اصفهان و مدافع حرم بود. وی در مردادماه جاری در نبرد با تکفیری های داعش در منطقه مرزی بین عراق و سوریه به اسارت نیروهای داعش درآمد و پس از 2 روز اسارت، تکفیری های داعش با جداکردن سر از بدن او را به شهادت رساندند.
شهید حججی که از اعضای موسسه شهید احمد کاظمی بود برای محرومیت زدایی در مناطق فقیر کشور نیز فعالیت داشت. از این شهید فرزندی 2 ساله به یادگار مانده است.
خبرنگار: فاطمه هاشمی نیک ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی
3002/ 6118
http://www.irna.ir/fars/fa/News/82640339
کد مطلب: 216458