داخلی صفحه فارس خبر
 
سکوت مظلومیت شهدای مدافع حرم باید شکسته شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
خبرگزاری شبستان: محسن حججی، یکی از میان هزاران مدافع حرمی است که برای دفاع از حرمین مطهر به درجه رفیع شهادت نائل می آیند و حال وظیفه همگان است تا سکوت مظلومیت شهدای مدافع حرم را بشکنند و جامعه را از خدمت این گوهرهای ناب مطلع سازند.
 
خبرگزاری شبستان - شیراز:
 
کافیست که موتور جستجوی گوگل را باز کرده و اسم «محسن» را سرچ کنید، بالاتر اسامی مثل محسن بنگر، محسن هاشمی و محسن یگانه که از چهره های شناخته شده هستند، اسم شهید محسن حججی را می بینید که گوی سبقت را در گوگل از حریفان دیگرش ربوده و در صدر جستجوها قرار گرفته است.

شهیدی که با یک عکس و فیلم دنیا را دگرگون کرد، سید محمدامین جعفری حسینی، شاعر شیرازی در رابطه با این شهید سروده است:
 
تب تند نوشتن از شما افتاده بر جانم // قلم در هر دو دستم اشک می ریزد، پریشانم
 
نمی دانم چرا در منتهای سربلندی ها // شبیه کودکان گمشده سر در گریبانم
 
شبیه نو مسلمانی که مات شبهه ها مانده ست // پر از تردید و ایمانم ولی اینقدر می دانم -
 
که بین اینهمه اسلام خالی از مسلمانی // به رنگ سرخ اسلام شما مستم،  مسلمانم
 
خوشا لبخند شیرین شما در لحظه ی پرواز // تصاویری که می اندازد آتش در نیستانم
 
دلم می خواست شهری سربلند و بی کران باشم // و نام سرخ تان باشد به هر کوی و خیابانم
 
حریم عمه ام زینب به جان خسته ام بسته است // که شعر حافظ شیراز را اینگونه می خوانم:
 
«مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم // هواداران کویش را چو جان خویشتن» دانم
 
 
این اولین شهید کارزار تمامی اسلام در برابر تمام الحاد و کفر، نبوده و نخواهد بود، او معروف شد به این خاطر که فضای جامعه از سخن گفتن و پرداختن به شهدا، لبریز نشده و هنوز تشنه است، هر هفته یک یا چند شهید مدافع حرم در کشور به خاک سپرده می شوند، غیر از یک مراسم تشییع، دیگر هیچ گفته نمی شود.
 
این کمبود اطلاع رسانی و عدم توجه به لزوم رسانه ای شدن این مهم باعث شده تا خیلی ها در فضای مجازی و حقیقی بگویند، اینها برای پول به سوریه و عراق می روند، اما گیتی رضایی، مادر شهید مدافع حرم جاوید یوسفی، ضمن انتقاد به چنین تفکری و ابراز تاسف برای آنان که به این تفکر دامن می زنند، بر لزوم شکسته شدن فضای مظلومیت شهدای مدافع حرم ‌تاکید می کند و می گوید: پسرم استادکار بود و خیلی درآمد داشت.
 
اگر وصیت نامه این شهدا را ورق بزنیم در میابیم که این شهدا توجه خاصی به نماز اول وقت و پیروی از دستورات دین مبین اسلام داشتند.
 
 
فاطمه، همسر شهید یوسفی می گوید: این شهید عزیز به نماز اول وقت اهتمام زیادی داشت و همه را به این مهم دعوت می کرد.
 
بسیاری از این شهدا خانواده و فرزند داشتند و برای حفظ شعائر اسلامی با دلبستگی های دنیوی خویش وداع گفته و راهی سرزمین نبرد شده اند و اکنون مزار آنها شده تنها دلخوشی خانواده داغدارشان، راضیه سلطانی، همسر شهید محمدعلی هزاره که یک مهاجر افغانی است، می گوید: ایران مانده ام که سرمزار محمدعلی بروم، تنها دلخوشی ام همین است.
 
محسن حججی، یکی از میان هزاران مدافع حرمی است که برای دفاع از حرمین مطهر به درجه رفیع شهادت نائل می آیند و حال وظیفه همگان است تا سکوت مظلومیت شهدای مدافع حرم را بشکنند و جامعه را از خدمت این گوهرهای ناب مطلع سازند.
 
گزارش: محسن تورع
عکس: آرشیو خبرگزاری شبستان
 http://shabestan.ir/detail/News/650039
کد مطلب: 216464
مرجع : شبستان