داخلی صفحه کرمان خبر
 
استاندار کرمان:
بقای انقلاب اسلامی نیازمند تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۹
استاندار کرمان و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، ضمن دیدار با خانواده شهیدان خاندانی و زینهاری از شهدای قشر کارمند استان، گفت: بقای انقلاب اسلامی نیازمند تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
 
به گزارش ایثار واحد استان کرمان، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان و محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان بعدازظهر یکشنبه همزمان با چهارمین روز از هفته دولت به اتفاق مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و همچنین معاون پژوهش و برنامه‌ریزی نیروی انسانی آموزش‌وپرورش استان با حضور در منزل شهیدان نصرالله خاندانی و محمدعلی زینهاری، با خانواده این شهدای والامقام دیدار و گفتگو کردند.

رزم حسینی در این دیدارهای جداگانه ضمن قدردانی از صبر، ایثار و مقاومت خانواده معظم شهدا، افزود: در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین‌کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است که در این راستا تاریخ ایران اسلامی نیز همواره شاهد ایثارگری‌ها و ازخودگذشتگی‌های دلیرمردانی بوده که هدفشان خدمت به خلق و اعتلای نظام اسلامی بوده است.
وی از شهدا به‌عنوان بزرگ‌مردان این سرزمین و پشتوانه محکم مسئولانی یادکرد که در مسیر خدمت به خلق، جهاد گونه گام برمی‌دارند و یادآور شد: بقای انقلاب اسلامی نیازمند تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
استاندار کرمان دیدار، سرکشی و رسیدگی به مشکلات خانواده‌های شهدا را تکلیف مسئولان دانست و تصریح کرد: شهدا ارزشمندترین دارایی خود را درراه تحقق اندیشه‌های امام راحل فدا کردند که تکریم خانواده معظم شاهد و ایثارگر تنها اقدام ناچیز در جهت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آن‌ها است.

خلاصه ای از زندگی نامه این شهدای بزرگوار: 
شهید والامقام محمدعلی زینهاری:
شهید محمدعلی زینهاری بیست و دوم مهر 1325، در شهرستان کرمان متولد شد. وی تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند و از طریق جهاد سازندگی به‌عنوان راننده به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد. تا اینکه چهاردهم اردیبهشت 1364، در جزیره مجنون براثر اصابت ترکش به سینه و پا، به درجه رفیع شهادت نائل آمد. مزار وی در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
 
شهید بزرگوار نصرالله خاندانی:
شهید نصرالله خاندانی در تاریخ 14 آذر 1328 در خانواده‌ای مذهبی در کرمان متولد شد و تا مقطع دبستان درس خواند تا اینکه بعد از پیروزی انقلاب به عضویت سپاه (دادگاه انقلاب) درآمد که نهایتاً بر اساس درخواست خانواده از عضویت سپاه خارج شود و در اداره کل آموزش‌وپرورش استان مشغول به کار شد و 6 سال در آموزش‌وپرورش خدمت کرد و سرانجام نصرالله خاندانی در تاریخ 27 اسفند 1365 به دست عوامل گروهک تروریستی منافقین ترور شد و به شهادت رسید.
لازم به ذکر است که گروهک منافقین پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 30 خرداد 1360 به مبارزه مسلحانه روی آورد و با ترورهای گسترده در نقاط مختلف کشور سعی داشت میان مردم رعب و وحشت ایجاد کند تا از این طریق حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال برده و قدرت را به دست بگیرد.
از طرفی این گروهک تروریستی از هیچ تلاشی برای از میان برداشتن افراد مؤثر در پیشرفت انقلاب فروگذار نکرد و خوش‌خدمتی‌اش به ایادی استکبار را به‌خوبی نشان داد. در این راستا شهید حجت‌الاسلام علی ایرانمنش مدیرکل شهید آموزش‌وپرورش استان کرمان روز بیست و هفتم بهمن‌ماه سال 1365 مقابل درب منزل درحالی‌که قصد سخنرانی در جمع رزمندگان پادگان قدس اعزامی به جبهه‌های جنگ را داشت، به همراه همکار خود شهید نصرالله خاندانی توسط منافقین براثر گلوله‌های پی‌درپی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
 اکثر اعضای این گروهک که جوان‌های فریب‌خورده بودند، پس از دستگیری‌شان اعتراف کردند که سران گروهک منافقین با وعده‌های دروغین و ادعاهای پوچ آن‌ها را فریفته و این گروهک با ادعاهای نافرجام و حمایت کشورهای غربی پابرجاست.

انتهای پیام./
کد مطلب: 216590