داخلی صفحه فارس خبر
 
سردار شهید اسکندری، یکی از شهدای شاخص ملی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۹
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: سردار شهید عبدالله اسکندری، نه تنها یک شهید شاخص ملی بلکه شهیدی فرا ملی است و معرفی این شهید بزرگوار به جامعه، رسالتی بزرگ برای همه ما محسوب می شود.
 
به گزارش «ایثار از فارس» جلسه هم اندیشی ساخت و تولید مستند تلویزیونی سردار شهید عبدالله اسکندری با حضور معاون فرهنگی و امور اجتماعی و جمعی از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، معاون پژوهش صدا و سیمای استان، تهیه کننده و پژوهشگر این مستند تلویزیونی، خانواده معظم سردار شهید اسکندری و جمعی از یادگاران دفاع مقدس و همرزمان این شهید بزرگوار در بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس برگزار شد.
 
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این جلسه عنوان کرد: سردار شهید عبدالله اسکندری نه تنها یک شهید شاخص ملی بلکه شهیدی فرا ملی است و معرفی این شهید بزرگوار به جامعه، رسالتی بزرگ برای همه ما محسوب می شود.
سیدعلی محمدی گفت: علی عسگری رییس رسانه ملی نیز یک ماه پیش در دیدار با خانواده معظم شهید اسکندری از ساخت مستند تلویزیونی این شهید بزرگوار در صدا و سیمای مرکز فارس خبرداد.
وی افزود: این جلسه هم اندیشی درخصوص بررسی راهکارهای چگونگی ساخت و تولید این مستند تلویزیونی برگزار شده و امید است با همکاری و تعامل بیشتر مسئولین و دستگاه های مربوطه بتوانیم اثری فاخر و ارزشمند تولید کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در راستای معرفی سردار شهید اسکندری تاکنون اقدامات خوبی انجام داده اما ابعاد شخصیتی، سیره و عملکرد این شهید بزرگوار در دوران انقلاب، دفاع مقدس و بعد از جنگ تحمیلی بسیار گسترده است و هر چقدر در این زمینه تلاش کنیم باز هم کم است.
محمدی ادامه داد: فراخوان ملی جمع آوری اسناد و آثار شهید اسکندری در سراسر کشور، تولید نرم افزار چند رسانه ای و کتاب این شهید بزرگوار تنها بخشی از اقدامات بنیاد فارس در راستای معرفی سردار شهید اسکندری است.
 
مدیر پژوهش صدا و سیمای مرکز فارس نیز در این جلسه گفت: صدا و سیمای استان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و  معرفی ابعاد شخصیتی سردار شهید عبدالله اسکندری، درنظر دارد ساخت مستند تلویزیونی این شهید بزرگوار را از مهرماه امسال آغاز کند که در این زمینه به تحقیق و پژوهش گسترده ای نیاز است.
محمدی اظهار داشت: یکی از اهداف صدا و سیمای مرکز فارس ساخت مستندی فاخر در این زمینه است تا علاوه بر معرفی ابعاد و ویژگی های شخصیتی این شهید بزرگوار بتواند جلوه هایی بدیع از رشادت های شهدا و رزمندگان استان فارس در دفاع مقدس را به تصویر کشد.
 
تهیه کننده و مجری این طرح نیز گفت: ساخت این مستند تلویزیونی بر اساس مستند بازسازی است و این اثر 65 تا 75 دقیقه ای پس از تولید برای شرکت در جشنواره های فیلم فجر و سینما حقیقت نیز ارسال خواهد شد.
روزیطلب افزود: از آن جا که شهید اسکندری یکی از شهدای شاخص استان فارس و کشور است مقرر شد مستندی در طراز ملی تولید شود تا بتوانیم از این طریق این شهید بزرگوار را در کشور معرفی کنیم.
 
رییس سابق کنگره سرداران شهید استان فارس نیز در این جلسه عنوان کرد: برای ترویج سیره شهدا  باید به دنبال تهیه و تولید آثار فاخر و با کیفیت باشیم تا پیام شهدا به خوبی به مخاطب انتقال داده شده و تاثیر گذاری داشته باشد.
سردار مینایی فرد اظهار داشت: سردار شهید عبدالله اسکندری یکی از سرداران شجاع و دلسوز دوران دفاع مقدس و سال های پس از آن بود و امید است با تولید آثار ارزشمند هنری در زمینه های مختلف بتوانیم این شهید معزز را به جامعه به خصوص نسل جوان معرفی کنیم.

در ادامه این جلسه سردار عبدالله زاده همرزم شهید اسکندری و از یادگاران دفاع مقدس و خوش خلق رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران غرب شیراز نیز به بیان نظرات خود در خصوص چگونگی ساخت این اثر و نحوه تعامل و همکاری با تولیدکنندگان پرداختند.

همسر، فرزند و برادران شهید اسکندری نیز که میهمانان ویژه این مراسم بودند در ادامه به بیان ویژگی های شخصیتی این شهید بزرگوار پرداختند.
 
سردار شهید حاج عبدالله اسکندری، مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس یکی از شهید مدافع حرم این استان است که اول خردادماه سال 1393 در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام در سوریه به دست تکفیری ها به شهادت رسید
 
کد مطلب: 216728