داخلی صفحه کرمان خبر
 
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت:
اطاعت از رهبری، اصل اول انقلابی بودن است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶
سردار غلامعلی ابوحمزه در اولین یادواره شهدای کارمند استان کرمان عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های اساسی انقلابی بودن، اطاعت از مقام منیع ولایت است که شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، روش و جهت آن را به ما آموخته‌اند.
 
به گزارش ایثار واحد استان کرمان، اولین یادواره شهدای کارمند استان کرمان سه شنبه هفتم شهریورماه ۹۶ در تالار برق کرمان برگزار شد. در این یادواره خانواده معظم شهدا،  محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان و کارکنان بسیجی ادارات حضور داشتند. 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: انسان برای انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن باید پشت سر مقام منیع ولایت حرکت کند و در صورت کندی یا تندی در سرعت خود، به مقصد نخواهد رسید.
سردار غلامعلی ابوحمزه در اولین یادواره شهدای کارمند استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن است، عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های اساسی انقلابی بودن، اطاعت از مقام منیع ولایت است که شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، روش و جهت آن را به ما آموخته‌اند.
وی بیان کرد: انقلابی بودن، نیاز به انسان‌های با بصیرت دارد که راه شناسی، هدف شناسی و دشمن شناسی از ویژگی‌های فرد بصیر از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
سردار ابوحمزه با تاکید بر اینکه بصیرت ما را بر سر خط انقلاب حفظ خواهد کرد، افزود: حفظ روحیه ایثار و از خود گذشتگی از دیگر نیازهای اساسی برای انقلابی بودن و انقلابی ماندن است.
وی گفت: ایستادگی برای دفاع از هنجارها و ارزش‌های متعالی نظام و انقلاب از دیگر مواردی است که برای انقلابی بودن و انقلابی ماندن به آنها توجه لازم را داشت.
وی اهل معنویت بودن را از دیگر ویژگی‌های انسان‌های انقلابی دانست و ادامه داد: نیروهای انقلابی خط و دیدگاه روشنی دارند و اهل تعارف، زود و بندهای سیاسی و رودربایستی نیستند و دیدگاه‌های خود را صریح، قاطع و انقلابی بیان می‌کنند.
وی خدمت به مردم را از دیگر ویژگی‌های انسان‌های انقلابی برشمرد و گفت: شان مسئولان در خدمت به مردم تعریف شده است و امام علی (ع) نیز همه کارگزاران نظام اسلامی را خادم مردم می‌دانسته‌اند.
وی یادآور شد: هر کس انقلابی بماند، انقلابی فکر کند و انقلابی عمل کند همه مردم نسبت به او تجلیل و تکریم خواهند کرد.

استان کرمان حدود هفت هزار شهید دارد که از این تعداد 147 نفر شهدای کارمند بوده‌اند.

در این آئین از تمبر یادبود شهدای کارمند نیز رونمایی شد.
انتهای پیام/


کد مطلب: 216757