مديركل بنياد شهيد وامورايثارگران استان كهگيلويه وبويراحمد
والدين شهدا گنجینه‌های ارزشمند در تاریخ کشور هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹
مديركل بنياد شهيد وامور ایثارگران استان كهگيلويه وبويراحمدتقدیر و تکریم والدين شهدا وايثارگران را گام مهمی در رونق یافتن و توسعه فرهنگ ایثار و فداکاری و افزایش روحیه همدلی و وحدت اجتماعی دانست.
 
به گزارش  خبرنگار ايثار از ياسوج ، سيد منصور موسوي مديركل بنياد استان ظهر امروز وبه مناسبت هفته دولت با خانواده شهداي شهر باسوج ديدار وگفتگو كرد .وي در اين ديدارها  صبر و استقامت خانواده‌های شهدا نیز تقدیر کرد و اضافه کرد: درود بر شما که ثمره زندگی خود را در راه اعتلای اسلام و قرآن تقدیم کردید و مایه افتخار ایرانی مسلمان در اقصی نقاط جهان شدید.
وی در ادامه گفت: وجود والدين شهدا در بین ما باعث خیر و برکت است و برماست تا از وجود آنان به بهترین شکل بهره ببریم.
موسوي  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را تنها راه مقابله با ترویج فرهنگ تباه گر غرب دانست و گفت: خانواده های معظم شهدا به لحاظ انتصاب به بهترین بندگان خدا مسئولیت سنگینی در این خصوص بر عهده دارند.
وی خاطر نشان كرد: خانواده های شهدا باید هدایتگر باشند و با تشریح اهداف بلند شهدا و با بازخوانی سیره عملی آنان در بین نزدیکان و در گستره نفوذ خود تاثیری ماندگار داشته باشند.
مديركل بنياد استان با تاکید بر اینکه یاد شهیدان باید گرامى داشته شود، افزود: صبورى و تحمل را براى خانواده‌‏هاى عزیز شهدا، خانواده‏‌هاى جانبازان و فرزندان آن‌ها از خداوند بزرگ خواهانیم. .
موسوي  در ادامه  گفت: دین اسلامی‌که ما مفتخر به پیروی از آن هستیم در سایه فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌ها به دست ما رسیده و تارخ انقلاب اسلامی‌نیز نشان می‌دهد این انقلاب با ایثار و از خودگذشتگی مردم در سایه رهبری دلسوزانه امام راحل(ره) شکل گرفته و باعث بیداری مردم و پیروزی نهضت اسلامی‌شده است.
مديركل بنياد استان  اعلام کرد : وظیفه ما در بنياد  ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است فرهنگی که در دوران دفاع مقدس اوج گرفت و عطر آن در فضای جامعه اسلامی‌پیچید و بایستی تلاش کنیم تا این روحیه که در جامعه ما رشد پیدا کرده، با بی توجهی و سهل انگاری به دست فراموشی سپرده نشود.
موسوي تصریح کرد: اگر یک روز در جبهه نبرد برای حفظ و دفاع از تمامیت ارضی و عزت کشور انجام وظیفه می‌کردیم، امروز در سنگر حفظ ونشر ترويج فرهنگ ايثار وشهادت  از هویت اسلامی، ملی و فرهنگی خود دفاع و پشتیبانی می‌نماییم و همه کسانی که در حوزه ايثار وشهادت دست اندرکارند رسالت ویژه ای در این خصوص بر عهده دارند.
پايان پيام
کد مطلب: 216979
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...