داخلی صفحه فارس خبر
 
مشکلات ایثارگران با روحیه انقلابی و تلاشی جهادی قابل حل است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: برای پیگیری و حل مشکلات ایثارگران به روحیه انقلابی و بسیجی مسئولان و تلاش و حرکتی جهادی نیازمند است.
 
به گزارش «ایثار از فارس» کارگروه بررسی مشکلات مسکن ایثارگران استان فارس با حضور موسوی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس، راهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مویدی مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا، جمعی از مسئولین بنیاد استان و شیراز، جعفری مدیر عامل انجمن جانبازان ضایعه نخاعی و حاجی پور مدیر عامل انجمن جانبازان و قربانیان سلاح های شیمیایی استان برگزار و درخصوص پیگیری مسائل و مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در حوزه مسکن بحث و تبادل نظر شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با بیان اینکه شهدا و ایثارگران برای حفظ امنیت و آرامش ما از جان و سلامتی خود گذشتند، گفت: ما در برابر آن همه ایثارگری و گذشت ایثارگران وظیفه سنگینی برعهده داریم و کوچکترین کاری که می توانیم برای آن عزیزان انجام دهیم پیگیری رفع مشکلات خانواده های معظم آن ها است.
رجبعلی راهی افزود: اکنون پیگیری و حل مشکلات ایثارگران، نیازمند روحیه انقلابی و بسیجی مسئولان و تلاش و حرکتی جهادی است.
 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس نیز گفت: یک ماه پیش در جلسه ای که با حضور استاندار فارس و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی درخصوص پیگیری مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان برگزار شد مقرر گردید مسائل ایثارگران در سه کارگروه بهداشت و درمان، مسکن و حمل و نقل، ترابری و فرهنگی ورزشی پیگیری شود.
موسوی بیان کرد: تاکنون برخی از پزشکان متخصص و فوق تخصص حاذق استان فقط در بیمارستان های خصوصی بیماران را معاینه و درمان می کردند و از آن جایی که بیمه های تکمیلی حاضر به پرداخت کل هزینه های درمانی ایثارگران در این بیمارستان ها نمی شدند ایثارگران مجبور به پرداخت هزینه های کلان برای درمان خود بودند.

وی افزود: این موضوع در کارگروه بهداشت و درمان بررسی و منجر به انعقاد تفاهم نامه ای میان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و بیمه ایران شد که بر اساس آن مقرر گردید ۱۰ درصد از تخت های بیمارستان های دولتی چون بیمارستان نمازی، خلیلی، شهید فقیهی، چمران و شهید رجایی به تخت های vip اختصاص یابد و پزشکان متخصص و فوق تخصصی که تا قبل از این فقط در بیمارستان های خصوصی بیماران را معاینه و درمان می کردند در بیمارستان های دولتی نیز به بیماران سرویس دهی کنند.
 

این مقام مسئول اظهار داشت: اختصاص وقت خارج از نوبت و بخشی از ۱۰ درصد تخت vip بیمارستان های دولتی به ایثارگران و پرداخت کامل هزینه های درمان این عزیزان توسط بیمه های تکمیلی از ویژگی های این تفاهم نامه است.
دبیر پیگیری کارگروه مشکلات ایثارگران استان همچنین در ادامه گفت: در استان فارس ۱۲ هزار ایثارگر واجد شرایط قانونی دریافت مسکن وجود دارد که حدود ۵۰ درصد از این بزرگواران در شیراز سکونت دارند.

موسوی افزود: در جلسه ای که با اداره کل مسکن و شهرسازی استان داشته دایم مقرر شد اداره کل مسکن، راه و شهرسازی فارس در مکان های مناسب به این موضوع زمین اختصاص دهد و امروز نیز با بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا جلسه مشترک تشکیل شد تا موضوع اختصاص زمین برای ایثارگران در شهر صدرا بررسی شود و امید است با اختصاص زمین مناسب در این شهر بتوانیم برای بخشی از افراد واجد شرایط مسکن تهیه کنیم.
 
کد مطلب: 216981