خدمتگزاری خالصانه از ویژگی های شهیدان رجایی و با هنر بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۳
شب شهادت دولتمردان محبوب، رجایی و باهنر، با حضور مقامات مسئول و شخصیت های لشگری و کشوری استان در مسجد انقلاب بجنورد
خدمتگزاری خالصانه از ویژگی های شهیدان رجایی و با هنر بود.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی در ششمین روز از هفته دولت سال 96مراسم بزرگداشت  شهادت دولتمردان محبوب، رجایی و باهنر، با حضور در مسجد انقلاب بجنورد برگزار گردید .
 
این مراسم با حضور مقامات مسئول و شخصیت های لشگری و کشوری استان و آحاد مختلف مردم ، در فضایی معنوی که با بیان خاطراتی از شهدای گرانقدر نیز همراه بود، یاد و خاطره همه شهیدان دولت به ویژه رجایی و باهنر گرامی داشته شد.

محمد رضا صالحی استاندار خراسان شمالی  با اشاره به دیدار اخیر دولتمردان با رهبر انقلاب و تعابیر زیبایی که معظم له برای دولت به کار بردند، تصریح کرد: ایشان در این تعابیر خود به دولتمردان توصیه کردند که ضمن افتخار به مسائل دیپلماسی انقلاب، ایستادگی در برابر استکبار و نیز ظلم ستیزی، نرمش و طنازی های معمول در هنر دیپلماسی را هم به کار گیرند که این تعابیر، خلاف برخی افراط و تفریط هاست که ما گاهی شاهدش هستیم.

مقام عالی دولت در استان، ابتدای سخنان خود نیز به ویژگی های مشابه شهیدان رجایی و باهنر اشاره داشت و گفت: این دو شهید بزرگوار که هر دو متولد 1312 بودند، سابقه 20 سال رفاقت و هم رزم بودن داشتند و هر دو زمانی وزیر آموزش و پرورش و هر کدام در مقطعی هم نخست وزیر بودند و در نهایت همراه با یکدیگر نزد خدای متعال هجرت کردند.
صالحی خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، صداقت، خدمتگزاری خالصانه، توکل به خدا و ارتباط با آحاد مردم از ویژگی هایی بود که این شهیدان را از دیگر مسئولان کشور متمایز می کرد.

 
کد مطلب: 216993