رتبه نخست بنیاد شهید و امور ایثارگران در جشنواره شهید رجایی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۹
رتبه نخست جشنواره شهید رجایی برای دومین سال پیاپی در بین کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در شاخص‌های عمومی و اختصاصی به بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص یافت و لوح تقدیر این جشنواره توسط رییس جمهور به حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اعطا شد.
رتبه نخست بنیاد شهید و امور ایثارگران در جشنواره شهید رجایی
 
به گزارش «ایثار» بنیاد شهید و امور ایثارگران برای دومین سال پیاپی رتبه نخست جشنواره شهید رجایی را در بین کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در شاخص‌های عمومی و اختصاصی به خود اختصاص داد و لوح تقدیر این جشنواره توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهور به حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور، نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اعطا شد.
رییس جمهور در مراسم سیزدهمین جشنواره شهید رجایی که عصر روز چهارشنبه 8 شهریور برگزار شد از خانواده ٥ شهید دولت، شهیدان محمد جواد تندگویان، سید موسی نامجو، موسی کلانتری، محمود قندی و حسن عباسپور و برگزیدگان و دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی در سال ٩٦ که بر اساس نتایج ارزیابی‌های انجام شده از عملکرد سال ٩٥ آن‌ها انتخاب شده‌اند با اهدای لوح و تندیس جشنواره، تقدیر کرد.
رییس جمهور در این جشنواره که با شعار توسعه و پیشرفت ایران اسلامی با تقویت وحدت و عزت ملی در سایه آزادی، امنیت و آرامش برگزار شد، یکپارچگی ملت و مسئولان را باعث خنثی شدن همه توطئه‌ها دانست و تأکید کرد: اگر ایثار شهیدان نبود، امروز از انقلاب و کشور چیزی باقی نبود. رجایی و باهنر و بهشتی و مطهری شدن، آسان نیست؛ باید برای ادامه راهشان از خدا مدد گرفت.
دکتر روحانی با گرامیداشت یاد شهید تندگویان و دیگر شهدای دولت‌، گفت: این گرامیداشت برای این است که در دوران دفاع مقدس، کمتر سابقه دارد که وزیری شخصاً برای رسیدگی به امور پالایشگاه‌هایی که دچار آسیب شده بودند به خط مقدم جبهه برود و این نشان می‌دهد که مردم و مسئولان ما همه جا کنار هم بودند.
رییس جمهور با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، خون‌های مردم در کنار نمایندگان، وزرا و ائمه جمعه همه در کنار هم در جبهه‌ها ریخته شد، خاطرنشان کرد: این نشان‌دهنده عظمت کشور و ملت ما هستند. در سال 62 در جبهه‌ها، طی دو روز پیاپی بنده فرزندان روسای سه قوه را دیدم و به خاطر این مسئله سجده شکر بجا آوردم.
دکتر روحانی شهیدان رجایی و باهنر را از چهره‌های ممتاز این نظام دانست و با اشاره به اینکه اخلاق، رفتار و منش آنها نمونه بود، گفت: شهید رجایی در سال‌های قبل و بعد از انقلاب در تصمیمات مهم و جلسات با اهمیت همراه با دیگر بزرگان از جمله مقام معظم رهبری و شهید بهشتی حضور فعال داشتند و اینجا باید از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یاد کنیم، چرا که هر خاطره‌ای از ذهن من از آن دوران می‌گذرد، می‌بینم که ایشان در جلسات و تصمیمات اصلی کشور در کنار بزرگان و همه آنهایی که پیرو راه و خط امام راحل بودند، حضور داشتند.
رییس جمهور با بیان اینکه نامگذاری هفته دولت به نام شهیدان رجایی و باهنر بخاطر آن است که ما به وظیفه خود بیشتر آگاه شویم، گفت: رجایی شدن، باهنر شدن، بهشتی‌ شدن و مطهری شدن، کار آسانی نیست و ما در این هفته باید با اراده و از قلب خود از خداوند استمداد کنیم که بتوانیم راه آن شهیدان را ادامه دهیم.
دکتر روحانی افزود: مردم ما با چهره شهیدان رجایی و باهنر احساس امنیت، آرامش، عدالت و معنویت می‌کردند، چرا که پاکی، صداقت، ایثار، فداکاری و پرکاری آنها نمونه بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 217169