داخلی صفحه گیلان خبر
 
استاد دانشگاه تهران در یادواره 20 شهید مدافع حرم گیلان:
تمام وجود شهید حججی صرف جهاد در راه محرومیت‌زدایی شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۷
 
استاد دانشگاه تهران در یادواره بزرگ شهدای والامقام دولت و 20 شهید مدافع حرم استان گیلان در مزار شهدای گمنام شهرستان آستارا گفت: تمام وجود شهید محسن حججی صرف محرومین و جهاد در راه محرومیت‌زدایی شد.
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری فارس گیلان، اسماعیل حسن‌زاده شامگاه روز سه‌شنبه7 شهریور در یادواره بزرگ شهدای والامقام دولت و 20 شهید مدافع حرم استان گیلان در مزار شهدای گمنام این شهرستان اظهار کرد: در فرهنگ قرآنی ایمان انسان‌ها به دو دسته تقسیم شده و ایمان تجارت‌گونه کمترین نوع ایمان است.  
استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه شهیدان رجایی، باهنر و حججی جهانی و برند شده‌اند، تصریح کرد: مدیری که مثل شهید رجایی و باهنر عمل می‌کند چنین مدیری راه و رسم شهیدان رجایی و باهنر را برای زندگی کردن انتخاب کرده است.
وی با تصریح براینکه برای خدایی شدن راه سختی در پیش نیست و تمام وجود شهید محسن حججی صرف محرومین و جهاد در راه محرومیت‌زدایی شد، خاطرنشان کرد: شهید حججی با خدا صادقانه پیمان بست و به جایی رسید که داستان زندگی و شهادت او نقل تمام محافل داخلی و خارج از ایران شده است.  
حسن‌زاده با اذعان اینکه ما توان شناخت شهدا را نداریم و اوایل به شهدای مدافع حرم چه تهمت‌هایی که نمی‌زدند، بیان کرد: از 20 شهید مدافع حرم استان گیلان حدود 14 نفر آن بعد از انقلاب به دنیا آمده‌اند و در بین آن‌ها از متولدین دهه شصت نیز وجود دارد.
رئیس اسبق دادگستری شهرستان آستارا با بیان اینکه در هر سال و هر دوره‌ای به شهیدانی امثال رجایی، باهنر و حججی نیاز داریم، افزود: شهیدان انقلاب اسلامی، شهیدان ترور، شهیدان دوران دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم از هر صنفی و هر سنی همه برای اعتلای نام مقدس اباعبدالله حسین(ع) پرپر شده‌اند.
یادواره بزرگ شهدای والامقام دولت و 20 شهید مدافع حرم استان گیلان با حضور مردم و مسئولین دستگاه‌های لشکری و کشوری در مزار شهدای گمنام شهرستان آستارا برگزار شد که با مداحی «محمدباقر منصوری» و خاطره‌گویی رزمندگان دوران دفاع مقدس همراه بود.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 217171