داخلی صفحه کردستان خبر
 
یادواره شهدای نهضت سوادآموزی استان برگزارشد
یادشهدا نبایددرجامعه بدست فراموشی سپرده شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
یادشهدا نبایددرجامعه بدست فراموشی سپرده شود
 
به گزارش ایثارعلی باقرزاده روز چهارشنبه در نخستین یادواره شهدای سواد آموزی استان کردستان در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج اظهار کرد: یکی از برنامه های ما در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری یادواره شهدای سواد آموزی است و بنا داریم این یادواره در همه استان های کشور برگزار شود.
وی کاشت 176 نهال به یاد 176 شهید سواد آموزی کشور را از دیگر اقدامات مهم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه سواد آموزی اعلام کرد و خواستار تکریم و تعظیم مقام شامخ شهدا شد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: بر این اساس، مهمترین رسالتی که امروز متولیان تعلیم و تربیت به عنوان افسران جنگ نرم بر عهده دارند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
باقرزاده با اشاره به تدوین 10 هزار برگ مستند از زندگی، خاطرات و اشعار شهدای سواد آموزی کشور تاکید کرد: نتیجه این مستندات تدوین کتابی با عنوان سوره های سرخ است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان نیز در این آیین گفت: شهدای سواد آموز سال ها در 2 سنگر علم و دانش خدمتگزار مردم بودند و علم و عمل را در هم آمیختند و به مقام عظیم شهادت نائل آمدند.
محمد سلیمانی امنیت و عزت بین المللی امروز ایران را مرهون خون شهدا دانست و افزود: یاد شهدا نباید در جامعه بدست فراموشی سپرده شود و ما نیازمند برگزاری چنین یادواره هایی هستیم.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری یادواره شهدای ترور در استان کردستان یادآور شد: از 17 هزار شهید ترور کشور بیش از 300 شهید در استان کردستان ترور شده و به فیض شهادت نائل آمده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در سخنانی اظهار کرد: از 176 شهید عرصه سوادآموزی کشور، استان کردستان به سه شهید دوران دفاع مقدس در این عرصه افتخار می کند.
رشید قربانی برگزار یادواره شهدای سواد آموزی را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: انتظار می رود آموزش دهندگان و معلمان نیز راه متعالی شهدای سواد آموز راه طی کرده تا زمینه رضایتمندی شهدا را فراهم کنند.
وی بر تلاش در عرصه سوادآموزی، آموزش و آگاهی توسط متولیان تعلیم و تربیت تاکید کرد و یادآور شد: سر منشا شناخت و آگاهی، رسیدن به معرفت است و سواد انسان را به این هدف متعالی می رساند.
استان کردستان پنج هزار و 400 شهید، 9 هزار و 500 آزاده و 840 آزاده سرافزار تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
 
کد مطلب: 217204