داخلی صفحه قزوین خبر
 
معاون رییس جمهور:
هدف باید الگوسازی شهید رجایی در جامعه باشد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
هدف باید الگوسازی شهید رجایی در جامعه باشد تا همه‌ی مردم به ویژه جوانان بتوانند از ویژگی‌های شخصیتی ایشان درس بگیرند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، علی‌اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در همایش راه رجایی با اشاره به شهدای استان قزوین به ویژه محمدعلی رجایی، عباس بابایی، حسین لشگری و حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی، گفت: این شهدا الگوهایی هستند که بایستی از سیره آنها درس بگیریم و در زندگی خود جاری کنیم.
وی افزود: برای این که هر جوانی بتواند انسان کاملی شده و یا زندگی پاکی داشته باشد، باید شهدا را الگوی خود قرار دهد تا به این مهم دست یابد.
معاون رییس جمهور گفت: الگوسازی همواره یکی از عوامل مهم در هدایت جامعه بوده و جوانان می‌توانند شهیدان به ویژه رجایی را الگوی خود قرار دهند.
این مسوول افزود: هدف باید الگوسازی شهید رجایی در جامعه باشد تا همه‌ی مردم به ویژه جوانان از ویژگی‌های شخصیتی ایشان درس بگیرند.
وی با اشاره به تحولات رخ داده در برپایی انقلاب اسلامی افزود: این انقلاب تشکیل شده، تا اخلاق علوی، جوانمردی، علم باقری و مذهب جعفری در آن رشد یابد تا همه انسان‌ها به کمال الهی دست یابند.
معاون رییس جمهور افزود: شهدایی مانند رجایی نیز توانستند از شخصیت‌های بزرگ اسلام الگوبرداری کنند که در مسیر معنویت و اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران نقش‌آفرین باشند.
صالحی با اشاره به ویژگی‌های شهید رجایی گفت: این شهید بزرگوار انسانی خدا ترس، خدا دوست، انسان دوست، متواضع، عالم و انقلابی بود و با چشیدن مغز عبادت که خدمت به خلق خدا بود، توانست به موفقیت برسد.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه سراسر وجود شهید رجایی خدمت به خلق بود، افزود: ایشان در سخنان خود می‌گفت که می‌خواهم برای مردم بمیرم چنین شخصیت‌هایی برای همه ما الگو هستند.
معاون رییس جمهور گفت: شهید رجایی از همان روز اول که راه خدمت به مردم را در پیش گرفت به مقصد الهی رسید زیرا از دنیایش گذشت و خدمتگزاری به خلق خدا را هدفش قرار داد.
این مسوول افزود: رجایی با هدفی که انتخاب کرد توانست به اوج الهی برسد که همان رسیدن به مقام شهادت می‌باشد، که بالاترین مقام است.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اینکه خود را محاسبه کنید قبل از اینکه محاسبه شوید، گفت: این شهید بزرگوار همواره خود را مورد ارزیابی قرار می‌داد و اعمالش را رصد می‌کرد.
معاون رییس جمهور افزود: اگر امروز آحاد جامعه از این ویژگی‌ شهید رجایی الگو بگیرند می‌توانند همواره زندگی شیرینی داشته باشند.
وی آرامش وجدان را مهمترین مولفه انسانی دانست و گفت: هر انسانی اگر این مولفه را داشته باشد حتی در بزرگترین و سخت‌ترین مشکلات زندگی نیز می‌تواند آرام باشد و براحتی آنها را برطرف کند.
صالحی افزود: شهید رجایی همواره می‌گفت ضعف مرا به حساب مکتب و انقلاب نگذارید، این مطلب را بر روی میز خود چسبانده بود و همیشه می‌خواند و همچنین مدام متذکر می‌شد که من همان دست فروش هستم تا با رسیدن به قدرت خودش را گم نکند.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه شهید رجایی اسطوره نیست و الگوست، گفت: ما شهید رجایی را به عنوان اسوه می‌دانیم زیرا می‌توانیم از ویژگی‌های ایشان درس بگیریم و به آن عمل کنیم.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به شخصیت محمدجواد باهنر افزود: این شهید بزرگوار قبل از انقلاب اسلامی برای هدایت و روشنگری آحاد جامعه تلاش بسیاری می‌کرد و همواره در راه اعتلای نظام گام برمی‌داشت.
کد مطلب: 217312