پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی عید سعید قربان را به تمامی مسلمانان جهان و ملت شریف و بزرگ ایران و به ویژه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران تبریک و تهنیت گفت.
پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان
 
به گزارش «ایثار»، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی به شرح زیر است:
بسمه تعالی
«اگر به حکمت مندرج در عید قربان توجه شود، خیلی از راه‌ها برای ما باز می‌شود»
مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)
طواف حریم جانان، سلوک عارفانه‌ای است که مراتب قرب را نه از بعد مکانی بلکه به قرابت ایمانی و ارادت ذاتی مهیا می‌کند و عید قربان عید پرشکوه ربانی است. عید سعید قربان، یادآور با شکوه ترین مرتبه تسلیم و خضوع در برابر امر الهی و تبری از هوای نفس و تأسی به دریای لایزال ملکوت است. عید وارهیدن از بند نفس و جشن شکفتن شکوفه‌های ایمان و یقین. و در این میان باید یاد کنیم از شهدا و ایثارگران معزز که در راه وصل معبود از خویش گذشتند.
ایثارگران و جانبازان ما در همه عرصه‌ها پیشتاز و الگو هستند و اکنون نیز با حضور پررنگ در سرزمین وحی قدرت معنوی، عشق و ایمان الهی خود را به نمایش گذاردند. آنان که شکوه ایثار و اعتقاد راسخشان در کلام نمی‌گنجد و همواره یاد و خاطره جانفشانی هایشان در تاریخ این مرز و بوم می‌درخشد.
این عید خجسته را به تمامی مسلمانان جهان و ملت شریف و بزرگ ایران و به‌ویژه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و مقام قرب به پروردگار عالم را برای ملت سرافراز ایران مسألت دارم.
سید محمدعلی شهیدی
انتهای پیام/
کد مطلب: 217325