داخلی صفحه گیلان خبر
 
استاندار گیلان : پاسداشت حریم خانواده‌های شهدا اصالت ما است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
استاندار در دیدار با خانواده‌ی شهیدان فرداد و فرهاد لاهوتی که با ایام شهادت آنان همزمان شده بود گفت : پاسداشت حریم خانواده‌های شهدا اصالت ما است.
 
به گزارش ایثار گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این دیدار که مهندس مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی (برادر شهیدان)، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و فرماندار لنگرود نیز حضور داشتند با اشاره به اینکه به حضور مستمر فرمانده هان و شهدای برجسته‌ی دوران دفاع مقدس در این منزل اشاره کرد و افزود : هنوز ناشناخته‌ها و ناگفته‌هایی در دل خانواده‌های شهدا وجود دارد که باید به مردم گفته شود و خانواده‌های شهدا مظلوم‌تر از آنی هستند که بعضاً در جامعه نسبت به آنان ذهنیت دارند.
استاندار گیلان بر لزوم بیان ناگفته‌های خانواده‌های شهدا از رشادتهای شهدا در مقاطع مختلف تأکید و تصریح کرد : خانواده‌های معظم شهدا سعی بربیان نکردن  بسیاری از مطالب و سختی ها و مصائب خود دارند درحالیکه که با بیان آن مردم نسبت به بسیاری از موارد آگاهی بیشتری پیدا می‌کنند که گوشه‌ای از آنرا پدر شهید لاهوتی بیان کردند که در یک عملیات دوران دفاع مقدس چهار فرزندش باهم شرکت می کنند که نتیجه آن شهادت یک فرزند و مجروحیت سه فرزند دیگر می شود.
وی با بیان اینکه بنای ما بر این است تا فرصت ها را برای خدمت به مردم غنیمت بشماریم گفت : مشی بنده بر محور عدم توجه به حواشی و صرفاً کار، تلاش و خدمت به مردم شکل گرفته است.
 دکترنجفی افزود : تمام ذهنیت خود را بر این گذاشته ام تا انتظاراتی که مردم از نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام عادل دارند محقق کنیم اگرچه کار بسیار سخت و دشورای است .
وی با اشاره به اینکه خود را مدیون این انقلاب می‌دانیم گفت : عشق و علاقه‌ی ما در این است تا در دوران مسئولیت از همه‌ی ظرفیت‌ها برای توسعه‌ و عمران استان و همچنین حفظ ارزش‌های اصلی نظام گام برداریم.
وی به سفارشات مکرر امام راحل و رهبر معظم انقلاب در خدمت به مردم اشاره و خاطر نشان کرد: دعای والدین شهدا توان ما را برای خدمت رسانی بیشتر و ما را ترغیب می‌کند تا با حفظ سختی‌ها رو به جلو گام برداریم.
استاندار گیلان گفت : ممکن است افرادی باشند که با گذشت زمان برخی آرمان‌های  بلند شهدا را فراموش کرده باشند که نشستن پای سخنان والدین شهدا باعث می‌شود تا نگرشی دیگر نسبت به آنان داشته باشند.
وی حضور داوطلبانه‌ی رزمندگان در دوران دفاع مقدس و همچنین دفاع از حرمین را بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت : پاسداشت حریم این خانواده ها باید به عنوان ارزش حفظ شود و آن اسالت ما است.
از خانواده‌ی شهیدان لاهوتی در عملیات کربلای 2 در منطقه‌ی حاج عمران در دهم شهریور 1365، 4 برادر به نام‌های فرداد، فرهاد، مهرداد و جمشید حضور داشتند که در این عملیات 3 برادر با مجروحیت به درجه‌ی رفیع جانبازی و یک بردار در سن 20 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
همچنین درششم شهریور سال 1366 از جمع برداران جانباز باقیمانده شهید فرهاد لاهوتی در منطقه قروه سنندج به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.
"انتهای پیام"                                                                                                           
                   
کد مطلب: 217634