داخلی صفحه قزوین خبر
 
نماینده مردم قزوین در مجلس:
در خدمت جامعه ایثارگران بودن افتخار ماست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰
در خدمت خانواده‌های شاهد و ایثارگر بودن بزرگترین افتخار ماست.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: اشتغال از مهمترین دغدغه‌های جامعه ایثارگران است که بایستی در رفع مشکل آن اقدام جدی صورت گیرد.
وی با اشاره به برنامه ششم توسعه افزود: در این برنامه بازنگری که در عناوین ایثارگران صورت گرفته دامنه‌ی ارایه‌ی خدمات به این قشر معظم جامعه گسترده‌تر شده و همین موجب افزایش درخواست شغل از سوی آنها خواهد شد.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: به همین دلیل بایستی اقدامات جدی در سطح ملی و استانی در فراهم کردن شغل برای خانواده‌های شاهد و ایثارگر انجام داد تا آنها راحت‌تر وارد بازار کار شوند.
این مسوول گفت: در برنامه ششم توسعه جذب هیئت علمی از جامعه ایثارگران در دانشگاه آزاد اضافه شده که این مهم در ارتقای شغلی آنها موثر خواهد بود.
زرآبادی با اشاره به اینکه امنیت و آرامش خود را مرهون رشادت‌های شهدا هستیم، گفت: مسوولان بایستی در ارایه‌ی خدمات به جامعه ایثارگران همت کنند و جهت اشتغال‌زایی و ارتقای شغلی آنها اقدامات لازم را انجام دهند.
وی گفت: مسوولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بایستی در مباحث فرهنگی و آموزشی بیشتر ورود پیدا کنند تا با تشویق جامعه‌ ایثارگران به تحصیل و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در انجام وظایف‌ محوله خود موفق باشند.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بستر استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی و ارتقای شغلی آنها شفاف‌سازی شود، افزود: با تحقق این مهم می‌توانیم در جذب رضایتمندی این قشر معظم جامعه موفق باشیم.
این مسوول با بیان اینکه در خدمت جامعه ایثارگران بودن بزرگترین افتخار ماست، گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی بایستی در خدمات‌رسانی به این قشر معظم جامعه اهتمام داشته باشند زیرا هر چه دارند به برکت ایثارگری‌های آنهاست.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است
وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ضروری دانست و افزود: در نهادینه کردن این فرهنگ بایستی همه دستگاه‌های اجرایی به سهم خودشان اقدامات لازم را انجام دهند.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نگاه فرهنگی مسوولان در دستگاه‌ها تغییر کند، گفت: با تحقق این مهم می‌توانیم کارهای ترویجی موثری را در سطح جامعه به منظور شناساندن سیره شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت به مردم انجام دهیم.
زرآبادی به بخش خصوصی در جذب جامعه ایثارگران افزود: از آنجایی که این بخش با منابع مالی خود اقدام به تولید می‌کند، دولت نمی‌تواند آنها را الزام به بهره‌گیری از جامعه هدف بنیاد در جذب شغل کند ولی در این خصوص پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهم.
انجام فعالیت‌های فرهنگی پررنگ‌تر باشد
این مسوول با بیان اینکه انجام فعالیت‌های فرهنگی باید در بنیاد شهید و امور ایثارگران پررنگ‌تر باشد، گفت: امروز جوانان ما دوران جنگ را ندیدند به همین دلیل باید در انتقال فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت به نسل امروز اهتمام جدی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه فرزندان کشور ما به ویژه دهه 80 هر چقدر از جنگ فاصله می‌گیرند کمتر دوران هشت سال دفاع مقدس را درک می‌کنند، افزود: به همین دلیل کارهای فرهنگی باید پر رنگ‌تر در سطح جامعه اجرا گردد تا این قشر بیشتر با این دوران آشنا شوند.
زرآبادی با بیان اینکه امروز خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند و بایستی از این ذخایر در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کرد، گفت: در این راستا هر چقدر کم‌کاری کنیم در آینده جبران کردن آن سخت می‌باشد.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: از ایده‌های فرهنگی و طرح‌هایی که منجر به پیشرفت شود استقبال می‌کنم و اگر مطلوب باشد آنها را در سطح ملی پیگیری می‌کنم و این برایم افتخار است.
وی گفت: باید به امور کارکنان توجه جدی کرد و به آنها خدمات مطلوبی را ارایه کرد تا در انجام درست وظایف خود تشویق شوند و بدون استرس کارشان را انجام دهند.
کد مطلب: 217760