داخلی صفحه گیلان خبر
 
فرماندهی سپاه قدس گیلان:
اربعین شهید مرتضی حسین پور شلمانی در تراز ملی انجام شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
فرمانده سپاه قدس گیلان، شهید مرتضی حسین پور شلمانی را تحفه ای ارزشمند برای گیلانیان دانست و گفت: برای مراسم اربعین شهید حسین پور شلمانی باید کاری در تراز ملی انجام شود.
 
به گزارش ایثار گیلان، سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان در جلسه هماهنگی مراسم اربعین شهید مدافع حرم سرهنگ پاسدار مرتضی حسین پور شلمانی که روز دوشنبه(13 شهریور) در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود برگزار شد، گفت: مدافعان حرم به تعبیر رهبری اعجاز قرن هستند و برای دفاع از اسلام عزیز و امنیت کشور در سرزمین دیگری جانفشانی می کنند.
 وی با اشاره به اینکه امثال شهید حسین پور شلمانی حجتی برای نسل امروزی هستند، تصریح کرد: این شهید بزرگوار چشم امید سپاه بود و  در گمنامی نیز نسبت به دیگران سبقه دارد.
 فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه برای مراسم اربعین شهید مرتضی حسین پور شلمانی باید کاری در تراز ملی انجام شود، افزود: از رسانه و فضای مجازی، سخنوران، روحانیت و غیره در خصوص شهدای مدافع حرم و شناخته شدن بیشتر اهداف شهید استفاده شود.
 وی شهید مرتضی حسین پور شلمانی را تحفه ای ارزشمند برای گیلانیان دانست و تصریح کرد: ما به هر دلیلی نتوانستیم این شهید را بشناسیم و امروز باید برای روشن نگاه داشتن راه شهید برای نسل جدید گام برداریم.
 
سردار عبدالله پور، هماهنگی مجموعه شهرستان لنگرود را زبانزد خاص و عام دانست و اظهار کرد: الگو بودن ستاد یادواره شهید املاکی در کشور خود دلیل این امر است و لنگرود جزء شهرستان های فوق  العاده در حوزه ایثار و شهادت محسوب می شود.
وی با تاکید بر اینکه شهدا مظهر قدرت ایران هستند، خاطرنشان کرد: شهیدان همانند امام حسین (علیه السلام) هستند و مسائل مربوط به آنان نیز به صورت دلی حل می شود و تمام تلاش ما نیز این است که مراسم اربعین شهید حسین پور به نحو شایسته برگزار شود و کل شهر باید در این زمینه بسیج شوند.
 آمادگی کامل شهرستان لنگرود برای برگزاری باشکوه اربعین شهید مرتضی حسین پور شلمانی
سید رضا جوادپور، فرماندار لنگرود هم در این جلسه با بیان اینکه ما مدیون خون پاک شهیدان هستیم و باید یاد و نام آنان زنده نگه داشته شود، گفت: هر چه زمان می گذرد شجاعت ها، اخلاص و فداکاری های شهید مرتضی حسین پور بیشتر آشکار می شود.
 وی از آمادگی کامل شهرستان برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین شهید خبر داد و اذعان کرد: مراسم اربعین شهید حسین پور شلمانی 30 شهریور برگزار می شود که همه دستگاه های اجرایی شهرستان در این خصوص آمادگی کامل دارند.
لازم به ذکر است مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز در این جلسه حضور یافت.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 217890