داخلی صفحه یزد خبر
 
آئین تجلیل از «زنان ایثارگر» در شهرستان میبد برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
همزمان با دهه امامت و ولایت آئین تجلیل از زنان ایثارگر با حضور مادر شهیدان «بار فروش» در میبد برگزار شد .
آئین تجلیل از «زنان ایثارگر» در شهرستان میبد برگزار شد
 
به گزارش "ایثار یزد" همزمان با دهه امامت و ولایت آئین تجلیل از زنان ایثارگر با سخنرانی کبری حسین زاده مادر 4 شهید دفاع مقدس، شهیدان «بارفروش» و مداحی ذاکر اهل بیت محمد علی خدا دوست در مهدیه امیرآیاد میبد برگزار شد.
مادر شهیدان بارفروش در این آیین اظهار داشت: خداوند متعال لطف زیادی به من داشت که از 12 فرزند، چهار پسرم را در راه رضای خدا تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کردم. 
کبری حسین زاده افزود: شهدا راه و رسم ائمه (ع) را در زندگی دنبال می کردند و جوانان امروز نیز باید در ادامه راه آنان از حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) الگو گرفته و از ازدواج دیرهنگام و ترس از بچه دارشدن بپرهیزند و نگذارند جمعیت آینده جامعه به پیری مبتلا شود. 
وی گفت: هر کار سختی پاداش دارد و با کاهش انتظارات و در پیش گرفتن نیات صادقانه می توان تکلیف امروز را انجام داد. 
مادر شهیدان بار فروش به توجه و ترویج مطالعه وصیت نامه شهدا در جامعه تاکید کرد. 
این بانوی فداکار که روزهای جنگ را به خوبی درک کرده بود، بیان داشت: قدر این امنیت را بدانیم و راه شهدا را که در جبهه نبرد حق علیه باطل، دعوت حق را لبیک گفته و رشادت‌های زیادی را به نمایش گذاشته ادامه دهیم.
وی در مورد حجاب به بانوان تاکید کرد: با نوان به حجاب و حدود محرم و نامحرم در ارتباط با دوستان یا روابط خانوادگی که امروزه کمتر رعایت می‌شود توجه ویژه ای داشته باشند.
حسین زاده در پایان به جوانان توصیه داشت: جوان امروز باید دغدغه انقلاب داشته باشد و کمتر مشغول دلگرمی‌های دنیوی مثل فضای مجازی باشد. نباید ارزش‌هایی مثل امر به معروف و  نهی از منکر در این برهه مهم فراموش شود.
شهیدان محسن و جواد بارفروش در عملیات کربلای 5 به شهادت رسیدند. شهید علی اصغر سال 67 در تک دشمن و در منطقه فاو به شهادت رسید و شهید محمدرضا بارفروش که در عملیات محرم جانباز 70 درصد شده بود درسال 76 حین مأموریت به شهادت رسید.
 
کد مطلب: 217986
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...