داخلی صفحه گلستان خبر
 
نخستین نکوداشت 49 شهید منای استان گلستان برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
نخستین نکوداشت و دومین یادوارده 49 شهید والامقام حادثه منای سال 94 استان گلستان، شانزدهم شهریور ماه 96 در سالن همایش سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.
نخستین نکوداشت 49 شهید منای استان گلستان برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد گلستان  ؛ علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید استان گلستان ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، گفت: حمد و سپاس خداوند منان را که قدرت انسان بودن را به ما عطا کرد.
وی با بیان اینکه فاجعه منا هیچگاه از خاطر ما نخواهد رفت، افزود: امیدواریم بتوانیم ذره ای از غم آن حادثه تلخی که در منا ایجاد شد را بکاهیم، این فاجعه بزرگ به عنوان یک اندوه بزرگ در دل ما باقی خواهد ماند چرا که این عزیزان در بدترین وضعیت آب و هوایی ، مظلومانه به شهادت رسیدند .
بی تدبیری آل سعود در فاجعه منا هنوز مورد پیگیری است

فاضلی خاطرنشان کرد: بی تدبیری و بی برنامگی دولت سعودی این عزیزان را وادار کرد ساعت ها در دمای بالای 50 درجه بمانند، این شهدا در این شرایط سخت با لبهای خشکیده و تشنه به سعادت و قرب الهی رسیدند، این بی تدبیری دولت عربستان قطعا بی جواب نخواهد ماند و هنوز مورد پیگیری است.
وی متذکر شد: این حادثه بزرگ باعث شد 477 شهید را در ایران اسلامی و 49 شهید را از استان گلستان داشته باشیم، اولین یادواره شهدای منا را سال گذشته داشتیم این دومین یادواره و اولین نکوداشت این شهدای گرانقدر است.

لازم به ذکر است در این مراسم سرودی در مدح شهدای منا توسط فرزندان شاهد برگزار شد، همچنین موسیقی ترکمنی اهل سنت و دکلمه ای در وصف این شهدا به زبان ترکمنی نیز ادا شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 218217