داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین:
توانمندسازی ایثارگران با رویکرد اشتغال‌زایی در دستور کار ماست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
توانمندسازی و آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار برای جامعه هدف با رویکرد ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار ماست.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل و محمدرضا علی‌اکبربیک معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با منصور جلیلوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین پیرامون بررسی نحوه‌ی برگزاری و ارایه‌ی دوره‌های آموزشی برای جامعه ایثارگران جهت اشتغال‌زایی آنها دیدار کردند.
در این دیدار جلیلوند با اشاره به تفاهم‌نامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: توانمندسازی و آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار برای جامعه هدف با رویکرد ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین اهداف این تفاهم‌نامه بوده و تحقق آن در دستور کار ماست.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه اقدام مناسبی در جهت اشتغال‌زایی جامعه ایثارگران برداشته شده و می‌تواند شرایط ورود آنها را به بازار کار تسهیل دهد.
این مسوول با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای جامعه ایثارگران گفت: آنها بایستی این دوره‌ها را مداوم و مستمر بگذرانند تا بتوانند با توانمند شدن در رشته‌ای، شغلی پایدار برای خودشان ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه جامعه ایثارگران باید براساس توانمندی و علاقه در کلاس‌های آموزشی ثبت‌نام کنند تا بتوانند بهره‌وری مناسبی داشته باشند، افزود: اگر این روند انجام شود، جامعه هدف راحت‌تر جذب بازار کار می‌شوند.
اشتغال ایثارگران مهمترین دغدغه‌ی ماست
در ادامه دیدار، حقایق‌پور گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، یکی از دغدغه‌های ما، موضوع اشتغال خانواده‌های شاهد و ایثارگر است، به همین دلیل از راهکارهای مختلف بهره می‌گیریم تا بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: امنیت و آسایش خود را مرهون مجاهدت و ایثارگری‌های شهدا هستیم، به همین دلیل باید همه‌ی مسوولان دستگاه‌های اجرایی در رفع مشکل یاد شده همت کنند.
این مسوول افزود: جامعه ایثارگران هزینه‌های خود را در ایثارشان انجام دادند و اکنون نوبت هزینه‌کرد مسوولان است که کمک نمایند تا آنها کمتر با مشکلات دست و پنجه نرم کنند.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: انعقاد این تفاهم‌نامه خوب است ولی باید بازخورد و نتیجه آن مثبت باشد تا بتوانیم تعدادی از جامعه ایثارگران را با استفاده از این راهکار وارد بازار کار کنیم.
 
کد مطلب: 218372