مراسم بزرگداشت آیت الله طالقانی در مسجد هدایت برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷
مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمود طالقانی با حضور حجت الاسلام مهدوی کنی رییس دانشگاه امام صادق (ع)، عبدخدایی پژوهشگر تاریخ معاصر ایران، خانواده آیت الله طالقانی و مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسجد هدایت تهران برگزار شد.
مراسم بزرگداشت آیت الله طالقانی در مسجد هدایت برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام مهدوی کنی در مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمود طالقانی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله طالقانی گفت: آیت الله طالقانی شخصیت بزرگواری بود که فضای درس بحث و حوزه را در قم رها کرد و طریقه اجتهاد و مرجعیت را کنار گذاشت و به تهران آمد. در محله لاله زار تهران که در آن زمان محل مناسبی نبود امام جماعت شد و جوانان را پشت سر خودشان جذب کرد، وجود مبارک آیت الله طالقانی در جامعه مظهر وحدت بود و به فرموده رهبر معظم انقلاب وجود ایشان برای جامعه آرامش بخش بود.
عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه با اشاره به تحمل بالای آیت الله طالقانی در زندان های طاغوت یادآور شد: در زندان فشار های زیادی به این شخصیت مبارز می آوردند اما با این وجود آیت الله طالقانی برای زندانیان یک تکیه گاه بود و صلابتی داشتند که گاه رییس زندان را فرامی‌خواندند و رییس به محضر ایشان می‌آمد.
رییس دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه آیت الله طالقانی آستانه تحمل بالایی داشت خاطرنشان کرد: مسئله ای که آیت الله طالقانی را متاثر می‌کرد از دست رفتن افرادی بود که از ایشان حمایت می کردند و دچار انحراف فکری می‌شدند لذا تلاش می کرد با آنها صحبت کند و مانع انحراف بیشتر آنها بشود، او یک مبارز واقعی علیه شاه بود و هیچ کس در این شکی نداشت.
محمد مهدی عبدخدایی پژوهشگر تاریخ معاصر ایران نیزضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله طالقانی گفت: آیت الله طالقانی نقش بزرگی در بازگشت هویت اسلامی به جامعه ما ایفا کرد و قطعا یکی از رهبران بازگشت هویت اسلامی به جامعه ما بودند.
عبدخدایی با بیان اینکه غرب و دشمنان ما به دنبال نابود کردن هویت ملت ایران هستند تصریح کرد: اگر هویت ما از بین رفت کار دشمنان برای تغییر ارزش های فرهنگی آسان می‌شود.
گفتنی است، در 38 امین سالگرد وفات این عالم مجاهد و نستوه، ستاد بزرگداشت آیت الله طالقانی (ره) برنامه‌های مختلفی را در سطح تهران تدارک دیده بود که مهمترین آن رونمایی از یادمان آیت الله طالقانی (ره) منقش به تصویر کمتر دیده شده بود که توسط اداره کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران طراحی و نصب شد.
انتهای ‍‍پیام/
کد مطلب: 218419