داخلی صفحه گیلان خبر
 
دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با خانواده سردار شهید حسین املاکی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
 
پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در این دیدار از سردار شهیدحسین املاکی بعنوان سردار رشید اسلام یاد کرد و اظهار داشت: ایشان از شهدای بزرگواری است که هرگاه یاد دلاورمردیهای شهدای گیلانی می افتیم محال است نام این شهید به خاطرمان خطور نکند.شهید بزرگواری که مشمول جمله تاریخی وگرانسنگ مقام معظم رهبری مدظله العالی شد که درباره این شهید بزرگوار فرمودند:قهرمان یعنی شهید املاکی که به خاطر حفظ جان همرزمش ماسک شیمیایی خود را به او داد وخود به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان به همراه معاون فرهنگی بنیاد استان با حضور بر مزار شهید همیشه قهرمان حسین املاکی ضمن قرائت فاتحه برای این شهید والامقام گفت: شهید املاکی بیرق دار معرفت بود و استان گیلان بواسطه دلاوری های این شهید والامقام و تفسیر زیبای مقام معظم رهبری از ایشان، به خود می بالد.
گفتنی است شهید حسین املاکی در شب عاشورای سال 1340 در روستای کولاک محله از توابع شهرستان لنگرود دیده به جهان گشود . وی دوران خدمت مقدس سربازی را در سپاه گذراند و همزمان با آغاز جنگ تحمیلی با توجه به تکلیفی که بر دوش خود احساس می کرد ، با اولین نیروهای اعزامی از گیلان به سوی جبهه ها شتافت. وی سر انجام در عملیات والفجر10 در منطقه عمومی سید صادق در ارتفاعات بانی بنوک با فداکاری خود و بر اثر استشمام مواد شیمیایی، به آرزوی دیرینه اش دست یافت و بسوی معشوق شتافت .

"انتهای پیام"
کد مطلب: 218426