داخلی صفحه گیلان خبر
 
نائب رئیس سابق مجلس در یادواره 142 شهید بخش کومله شهرستان لنگرود:
شهدای ایران و اسلام، ابرو و شرف را خلق کردند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
 
نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شهدای مدافع حرم نبودند نوامیس ملت زیر چکمه‌های مزدوران آمریکایی و تروریست‌ها مورد هتک حرمت قرار می‌گرفتند و سرزمین‌های اهل‌بیت و حرمین در اختیار دشمن قرار می‌گرفت.
به گزارش ایثار گیلان، محمدحسن ابوترابی‌فرد در یادواره ۱۴۲ شهید بخش کومله از توابع شهرستان لنگرود در صحن آستان سیدحسن کومله که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد،اظهار کرد: لنگرود از شهرستان‌های پیشگام در دفاع از انقلاب و دفاع از حرمین است که بیش از ۶۰۰ شهید در دفاع مقدس و ۴ شهید مدافع حرم این امر را اثبات کرده است.
نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شهدای مدافع حرم نبودند نوامیس ملت زیر چکمه‌های مزدوران آمریکایی و تروریست‌ها مورد هتک حرمت قرار می‌گرفتند و سرزمین‌های اهل‌بیت و حرمین در اختیار دشمن قرار می‌گرفت.
 وی بابیان اینکه آزادی و امنیت امروز ایران مرهون جان‌فشانی شهدای مدافع حرم است گفت: اگر شهدای مدافع حرم در کربلا، نجف و دمشق جان‌فشانی نمی‌کردند دشمن وارد خاک ایران می‌شد و آزادی و امنیت امروز ایران در زیر سلطه دشمن بود.
ابوترابی بابیان اینکه حجاب میراث شهدا است گفت: شهدای ایران و اسلام ابرو و شرف را خلق کردند.
 وی با اشاره به اینکه ائمه اطهار به تقوا و اطاعت از خدا سفارش کرده‌اند، تصریح کرد: افراد متقی از افراط‌وتفریط به دور هستند و تمام‌کارهای آنان در مسیر خدا بود که آزادگان و رزمندگان و شهدا نمونه بارز تقوا، صبر و خداپرستی هستند.
 
نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی آراستگی به تقوا را ادامه راه شهدا دانست و افزود: ولایت مدار کسی است که اهل عمل صالح و دوری از گناه باشد که این ازجمله دغدغه‌های امام خامنه‌ای نیز است.
ابوترابی‌فرد اظهار کرد: ایران با تکیه‌بر ولایت‌فقیه و ادامه دادن مسیر شهدا و امام شهدا توانست به اقتدار سیاسی، امنیت در جامعه و پیشرفت علمی در جهان دست یابد که این مهم جز با وحدت و انسجام همه نیروها به وجود نیامد.
نائب رئیس سابق مجلس شهدا را زینت جامعه اسلامی، انقلاب و رهبری دانست و بیان کرد: مدرسه اهل‌بیت به شهدای انقلاب افتخار می‌کند و شهید حججی یکی از شهدایی بود که در کلاس شاگردی مکتب اسلام در مقابل شمر زمانه قرار گرفت که شجاعت این شهید زبانزد شده است.
ابوترابی‌فرد بابیان اینکه مجلس شهدا مجلس خداوند است، گفت: به احترام شهدا مساجد را آباد و با قران آشتی‌کنیم که هرگاه در مسیر ائمه اطهار بودیم برای معصومین زیبت محسوب می‌شویم ولی اگر عافیت‌طلب باشیم ائمه از ما روی برمی‌گردانند.
 وی افزود: شهدا برای ملاقات باخدا آماده بودند و کسی که یاد شهدا می‌کند باید خود را آماده و تقویت کند که مرگ او نیز در مسیر شهادت و زیبا باشد.

انتهای پیام
کد مطلب: 218442