رئيس بنياد كهگيلويه
یادواره ۱۴۴ شهید در دیشموک برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۵
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه گفت: یادواره شهدای سپیداران مرز، گرامیداشت یاد و خاطره ۱۴۴ شهید والامقام بخش های دیشموک برگزار می شود.
 
به گزارش خبرنگار ايثار از كهگيلويه ،ظهر امروز  با حضور سید کمال الدین دولتخواه رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد، بخشدار، امام جمعه و مسئولان دیشموک، نشست هماهنگی برگزاری مراسم یادواره عظیم ۱۴۴شهید؛ در دیشموک برگزار شد.
سید کمال الدین دولتخواه در این جلسه با بیان اینکه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین اولویت بنیاد شهید است، عنوان کرد : یادواره شهدای سپیداران مرز یکی از مهمترین یادواره شهدای مرزی است که برای گرامیداشت یاد و خاطره ۱۴۴ شهید والامقام بخش های دیشموک در استان کهگیلویه وبویراحمد و بخش صیدون خوزستان برگزار می شود .
دولتخواه با اشاره به اینکه؛ این یادواره برای نخستین بار درجنوب کشور برگزار می شود، افزود : برگزاری چنین یادواره هایی باعث وحدت و همبستگی مردم مناطق مختلف میشود و نقش موثری در خنثی کردن جنگ نرم و توطئه های دشمن دارد .
وی شهدا را ارزشمند و ذخایز ملی دانست و گفت : شهدا با نثار جان خود در راه ولایت و حفظ آرمانهای جمهوری اسلامی درس بزرگی به ما دادند که همواره باید یاد و خاطره آنها در جامعه گرامی داشته شود.
دولتخواه برگزاری باشکوه این یادواره را مستلزم همکاری همه ادارات دانست وافزود: برای برگزاری باشکوه این یادواره برنامه های متنوعی تدارک دیده شده و نقش هر یک از دستگاهها نیز مشخص شده است .
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه همه اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفته و لگوی یادواره نیز طراحی شده گفت: یادواره شهدای سپیداران مرز بیست و هشتم شهریور ماه با حضور مسولان انجام می شود.
آمادگی دیشموک برای برگزاری یادواره عظیم شهدای دیشموک
حسن امیریان بخشدار دیشموک هم در این جلسه ضمن در خواست از همه مسئولان شورای اداری، از آنها خواست در اسرع وقت زمینه برگزاری یک یادواره بین استانی عظیم را فراهم کنند.
مداح و سخنران کشوری و هم چنین مسولان استانی و شهرستانی و اقشار مختلف مردم ساعت ۱۵ در روستای سردو از توابع بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.
دیشموک از توابع کهگیلویه و بویراحمد ۲۹ شهید و بخش صیدون از توابع استان خوزستان ۱۱۵ شهید تقدیم نظام و انقلاب کردند.
کد مطلب: 218531
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...