امام جمعه تبریز: شهید مدنی فقیه بابصیرت و زمان شناس بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۵
تبریز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به فضیلت های بیشمار دومین شهید محراب آیت الله مدنی، گفت: این شهید والامقام فقیه با بصیرت و زمان شناسی بود که شهادتش منجر به عزت اسلام و انقلاب شد.
 
حجت الاسلام والمسلین محمدعلی آل هاشم روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالروز شهادت آیت الله مدنی در مسجد جامع آذرشهر زادگاه این شهید، افزود: او عاشق ولایت و ذوب در امام راحل (ره) بود که از سال های نخستین نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی همواره مجاهدی نستوه و خستگی ناپذیر بود.
وی با بیان اینکه دین خداوند را می توان به وسیله زبان، مال و جان یاری کرد، یادآور شد: شهید مدنی جزو کسانی بود که با بذل جان خود در راه اسلام سبب عزت و ترویج دین خدا شد.
حجت الاسلام آل هاشم از شهید مدنی به عنوان فقیهی ساده زیست و مردم دار یاد کرد که به عنوان الگو و سرمشق روحانیت مسیر چگونه رفتار کردن با مردم را برای روحانیت ترسیم کرد و در طول سال های ابتدائی انقلاب اسلامی فقرا خانه او را پناهگاه خود می دانستند.
وی زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس را بهترین راهکار برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان دانست و با اشاره به اینکه مهمترین تهدید کنونی علیه نظام جمهوری اسلامی هجمه فرهنگی است، گفت: وظیفه نیروهای حزب اللهی در حال حاظر بسیار سنگین و مهم است چرا که دشمن قدرت ورود به میدان جنگ سخت را ندارد و از طریق جنگ فرهنگی وارد میدان نبرد شده است.
امام جمعه تبریز هدف دشمن از تهدید فرهنگی علیه نظام را گرفتن جوانان و نوجوانان از سر سفره نظام اسلامی دانست و افزود: امروز دیگر برنامه های فرهنگی سنتی برای مقابله با چنین تهدیداتی جوابگو نیست و باید با ایده هایی نو، دین را به جوانان و نوجوان معرفی کرد.
به گزارش ایرنا، آیت الله شهید سیداسدالله مدنی به عنوان دومین شهید محراب تاریخ انقلاب اسلامی 20 شهریور سال 1360 هنگام اقامه نماز جمعه در میدان راه آهن تبریز توسط منافقان کوردل به شهادت رسید.
وی پس از شهادت آیت الله سیدمحمدعلی قاضی طباطبائی از سوی امام خمینی (ره) به عنوان امام جمعه تبریز برگزیده شده بود.
خبرنگار: سیدیحیی مرتضائی ** انتشار: رستگار
3038/6183

انتهای پیام /* 
کد مطلب: 218548
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور