صعود گروه کوهنوردی بسیج بنیاد به قله دماوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
گروه کوهنوردی مرکز مقاومت بسیج بنیاد در راستای ارتقای سطح روحیه نشاط و تعالی و همچنین حفظ انسجام و آمادگی بسیجیان به ارتفاعات البرز مرکزی (قله 5671 متری دماوند) صعود کردند.
صعود گروه کوهنوردی بسیج بنیاد  به قله دماوند
 
به گزارش «ایثار»، گروه کوهنوردی مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری و پشتیبانی اداره کل توسعه منابع انسانی بنیاد و با سرپرستی و هدایت صادق لطفی به بام ایران صعود کردند.
کوه دماوند کوهی در شمال ایران است که بلندترین کوه ایران و خاورمیانه و بلندترین قله آتشفشانی آسیا است. این کوه در قسمت مرکزی رشته‌کوه البرز در جنوب دریای خزر و در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد. کوه دماوند که از نظر تقسیمات کشوری در استان مازندران قرار دارد، به هنگام صاف و آفتابی ‌بودن هوا، از شهرهای تهران، ورامین و قم و همچنین کرانه‌های دریای خزر قابل رؤیت است. کوه دماوند در سی‌ام تیرماه سال ۱۳۸۷ به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملّی ایران ثبت شد. وضعیت هوا در ارتفاعات دماوند تا ۶۰ درجه زیرصفر (در زمستان) و تا یکی-دو درجه زیر صفر (در تابستان) پایین می‌آید. سرعت توفان در دماوند گاهی از ۱۵۰ کیلومتر در ساعت می‌گذرد. سرعت باد در کوهپایه‌ها گاه به هفتاد کیلومتر در ساعت می‌رسد. بیشتر بادها از غرب و شمال غربی می‌وزند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 218583