رییس دانشگاه شاهد:
دانشگاه شاهد به‌عنوان یکی از 7 دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور شناخته شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
رییس دانشگاه شاهد گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور دانشگاه شاهد را جزو 7 دانشگاه علوم پزشکی برگزیده کشور انتخاب کرد.
دانشگاه شاهد به‌عنوان یکی از 7 دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور شناخته شد
 
به گزارش «ایثار»، دکتر کامیار ثقفی صبح روز سه‌شنبه 21 شهریور در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد با اشاره به سابقه این دانشکده گفت: دانشکده پزشکی از بدو تأسیس در یک ساختمان مسکونی در بلوار کشاورز مستقر بود و به دلیل ضرورت اتصال آن به بخش درمان، نقل مکان و استقرار آن در مجموعه دانشگاه شاهد چندین سال به طول انجامید.
وی افزود: سرانجام روند استقرار دانشکده پزشکی در سال 1394 شروع شد تا امروز که شاهد افتتاح ساختمان جدید این دانشکده در مجموعه داخلی دانشگاه شاهد هستیم. بالغ بر 90 درصد ساخت‌وسازهای دانشگاه شاهد مدیون حمایت و کمک‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
رییس دانشگاه شاهد در خصوص ساختمان جدید دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد گفت: مجتمعی که برای این دانشکده در نظر گرفته شده شامل 3 فاز است و امروز شاهد افتتاح فاز اول آن هستیم و ان شاءالله در آینده دانشکده‌های مامایی و طب سنتی در فازهای بعدی این دانشکده افتتاح و بهره‌برداری خواهند شد.
ثقفی تأکید کرد: در سال‌های اخیر تجربیات بسیار خوبی در ساخت‌وسازهای علمی و اصولی در دانشگاه شاهد داشتیم و پروژه‌های موفقیت‌آمیزی اجرا شده که نتیجه همراهی و تلاش‌های تمام اجزای مجموعه دانشگاه بوده است.
وی افزود: این دانشکده با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 127 میلیون تومان در متراژ 6 هزار و 852 مترمربع شامل 3 هزار و 850 مترمربع مفید و 3 هزار مترمربع فضای مشاع و عمومی ساخته شده است که هزار و 954 مترمربع آن در بردارنده 18 آزمایشگاه عمومی و تخصصی است و 758 مترمربع نیز به بخش پژوهش و فناوری اختصاص یافته است.
رییس دانشگاه شاهد در پایان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کرده است که بر اساس این ارزیابی، دانشگاه شاهد جزو 7 دانشگاه علوم پزشکی برگزیده کشور انتخاب شده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 218618