عظمت و اقتدار نظام مرهون فداکاری خون شهدا است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
مدیرکل بنیاد استان مرکزی گفت: امروز عظمت و اقتدار نظام اسلامی مرهون فداکاری خون شهدا و از خود گذشتگی ایثارگران است.
عظمت و اقتدار نظام مرهون فداکاری خون شهدا است
 
به گزارش «ایثار»، محمدصادق دوخائی در نشست با رئیس شورای حل اختلاف شهرستان اراک با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: امروز عظمت و اقتدار نظام اسلامی مرهون فداکاری خون شهدا و از خود گذشتگی ایثارگران است.
دوخائی اختصاص شورای ویژه برای حل اختلافات احتمالی خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان را یکی از ضروریات دانست و افزود: در شأن این خانواده‌ها نیست که پای آنها به محاکم قضایی باز شود و باید شرایط به گونه‌ای باشد که با تخصیص شورای حل اختلاف خاص ویژه آنان اختلافات با کدخدامنشی وصلح وسازش حل و فصل شود.
دوخائی گفت: یکی از راهبردهای مهم اداره امور ایثارگران در قوه قضائیه ایجاد پایگاهی در شورای حل اختلاف و صلح و سازش در بین موارد احتمالی ایثارگران بوده است و در این سال‌ها این امر با تبدیل شدن به قانون ارزش و وسعت بیشتری پیدا کرده است.
وي اظهار كرد: ایجاد امورایثارگران شورای حل اختلاف گام مهمی در جهت افزایش رضایتمندی جامعه هدف بوده است چرا که با ایجاد صلح و سازش در شورای حل اختلاف، دو طرف دعوا با رضایت از شورا خارج می‌شوند.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی در پایان با اشاره به خدمتگزاری بهینه و تسریع در حل و فصل مشکلات ایثارگران و با تاکید بر تکریم جامعه هدف، اظهار داشت: ایثارگران می توانند از طریق نهاد ارزشمند امور ایثارگران در شورای حل اختلاف مشکلات و مسائل حقوقی خود را پیگیری کرده و با همکاری کارشناسان مجرب در شورای حل اختلاف درصدد رفع آن برآیند که خوشبختانه تا کنون این مرکزخدمات زیادی به ایثارگران ارائه نموده است.
گفتنی است نشست مدیرکل بنیاد مرکزی با رئیس شورای حل اختلاف شهرستان اراک صبح امروز چهارشنبه 22 شهریور ماه 96 در دفتر مدیرکل انجام شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 218707