گزارشي از بزرگداشت «فرزند کردستان»؛
سردار شهيدي که نامش لرزه به اندام ضدانقلاب مي‌انداخت/ جامعه امروز نيازمند الگوهايي مانند «شهيد کاوه» است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳


کدخبر: 120170912121603582 || تاریخ:۲۱ شهريور ۱۳۹۶ 
خبرگزاري آريا - مراسم بزرگداشت سردار شهيد محمود کاوه با عنوان «فرزند کردستان» به‌همت خبرگزاري تسنيم در مرکز همايش‌هاي بنياد فرهنگي رفاه برگزار شد.
به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مراسم بزرگداشت سردار شهيد محمود کاوه با عنوان «فرزند کردستان», شب گذشته با حضور سرلشکر ايزدي, سردار جلالي رئيس سازمان پدافند غيرعامل, حميدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگي و رسانه‌اي فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي, همسر و فرزند اين سردار شهيد و جمعي از همرزمان و عموم مردم در مرکز همايش‌هاي بنياد فرهنگي رفاه برگزار شد.

سرلشکر ايزدي: تن ضد انقلاب از نام شهيد «کاوه» مي‌لرزيد
در اين مراسم سردار سرلشکر مصطفي ايزدي در سخناني با بيان اينکه سردار شهيد محمود کاوه يکي از بزرگ‌مرداني است که خداوند باب جهاد و شهادت را براي او گشود, گفت: شهيد کاوه نقش بسيار مهمي در کردستان و مبارزه با ضدانقلاب و رژيم بعث عراق ايفا کرد به‌طوري که هر زمان نام شهيد کاوه مي‌آمد تن ضدانقلاب مي‌لرزيد.
سرلشکر ايزدي گفت: سردار شهيد محمود کاوه هم در جنگ‌هاي داخلي و مبارزه با ضدانقلاب و مبارزه عليه رژيم بعث عراق پيشتاز بود و لشکر ويژه شهدا به‌فرماندهي اين شهيد والامقام جان‌فشاني‌هاي زيادي را در دفاع از انقلاب و کشور انجام داد.
 
وي در ادامه افزود: شهيد محمود کاوه از صوت قرآن بسيار زيبايي برخوردار بود و رفتارش با نيروها عاشقانه بود که بسيجيان عاشق شهيد کاوه شوند. او کسي بود که مراحل عالي را طي کرد و در نهايت به بالاترين درجه يعني شهادترسيد.
اين فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به عمليات والفجر9 که در منطقه شمال‌غرب کشور انجام شد, بيان کرد: در عمليات والفجر9 با اينکه شهيد کاوه فرمانده لشکر بود, به‌همراه مسئول اطلاعات ــ عمليات از خطوط دشمن عبور و به عمق دشمن نفوذ کرده به شناسايي پرداختند و عمليات موفقيت‌آميز والفجر9 را انجام دادند.
سرلشکر ايزدي در خصوص شهادت شهيد کاوه گفت: شهيد کاوه در عملياتي که در منطقه حاج عمران انجام شد, با اينکه مي‌دانست احتمال زنده ماندنش کم است, اما با جان‌فشاني و از خود گذشتگي در اين منطقه به فيض شهادتنائل شد.

سردار جلالي: شهيد «کاوه» نماد شجاعت و مسئوليت‌پذيري بود
سپس سردار محمد حسين جلالي رئيس سازمان پدافند غيرعامل در سخناني گفت: لشکر ويژه شهدا از زمان تشکيل سرنوشتش با سرنوشت شهيد کاوه گره خورده است که دوره‌هاي آموزشي نيروهاي اين لشکر در همدان و کرمانشاه برگزار شد و براي اينکه همه نيروهاي اين لشکر پاسدار و رسمي بودند, لشکر ويژه ناميده مي‌شد و داراي آمادگي بسيار بالايي بودند.
سردار جلالي در ادامه گفت: يکي از عمليات‌ها در منطقه جنوب سردشت و قسمت انتهايي دره شيلر همزمان با عمليات والفجر4 انجام شد که اين عمليات مشترک بين ارتش و سپاه بود و کار طراحي و شناسايي را با توجه به پيچيدگي‌ها و سختي‌هاي منطقه عملياتي, مراحل طراحي توسط شهيد صياد شيرازي و سردار محسن رضايي و اجراي اين عمليات با ما بود و اين در حالي بود که سن همه ما در آن موقع 25 سال بود.
وي افزود: اولين عمليات هلي‌بُرن که در اين منطقه انجام شد که به‌خاطر صعب العبور بودن منطقه و پيچيدگي‌ها و سختي‌هايي که داشت آغاز شد و واحد عمل‌کننده در منطقه که شهيد قمي و نيروهاي تحت امرش در منطقه گير کردند و عمليات متوقف شد و به‌تبع آن امکان عمليات هلي‌برن نيروها نيز وجود نداشت، در اين حين شهيد کاوه با اراده و حساسيت خاصي نيروهاي شهيد قمي را پاي کار آورد و در مسير هلي‌کوپترها مستقر شد و اولين هلي‌کوپتر توانست بنشيند و دشمن مجبور به عقب‌نشيني شد. رفتار شهيد کاوه به‌گونه‌اي بود که بچه‌ها همچنان که شهيد کاوه را بسيار دوست داشتند, اما از او بسيار حساب مي‌بردند.
رئيس سازمان پدافند غيرعامل با ابراز اينکه شهيد کاوه فرمانده لشکر بود و چند هزار نيرو زيرمجموعه اين سردار دلاور بودند, گفت: تمام اين‌همه دلاوري سردار شهيد کاوه و فرماندهي‌اش و پذيرش اين‌همه مسئوليت روي يک جوان 25ساله بود. او نماد شجاعت, ابهت فرماندهي و علاقه به نيروهايش بود و اين مسئوليت‌پذيري و ولايت‌پذيري بايد درسي براي نسل جوان, مردم و مسئولين باشد.

مقدم‌فر: جامعه امروز نيازمند الگوهايي مانند «شهيد کاوه» است
در ادامه حميدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگي و رسانه‌اي فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در سخناني با بيان اينکه در دوران سال‌هاي پرافتخار دفاع مقدس، جواناني مانند سردار شهيد محمود کاوه با جانفشاني و دلاوري به دفاع از انقلاب, اسلام و کشور پرداختند, گفت: امروز نيز به‌تعبير مقام معظم رهبري جنگ تمام نشده بلکه نوع آنعوض شده است.
وي با تأکيد بر اين‌که امروز نيز نظام سلطه با تغيير تاکتيک‌ها و روش‌ها براي مقابله با پيام و الگوي معرفتي انقلاب اسلامي ايران، سناريوهاي مختلفي را طراحي و عملياتي مي‌کند، افزود: بايد باور کنيم که امروز نيز در صحنه جنگ قرار داريم. امروز جنگ ما جنگ نرم, جنگ فرهنگي و جنگ سايبري است که در درون آن تک و پاتک است.
مقدم‌فر در ادامه تصريح کرد: در دوران جنگ سخت ممکن بود يک يا دو استان ما تصرف شود اما دشمن در جنگ نرم،‌ در پي تسخير قلوب، دل‌ها و عقل‌ها است، بايد در اين زمينه هوشيار باشيم.
مشاور فرهنگي و رسانه‌اي فرمانده کل سپاه با بيان اينکه "امروز به الگوهايي مانند شهيد کاوه نياز داريم", گفت: از سالروز شهادت شهيد کاوه بيش از 30 سال مي‌گذرد, اگر 300 سال نيز بگذرد به اين الگوها بيش از پيش نيازمنديم، الگوهايي مانند مجاهدت, ايثار, سخت‌کوشي و ابتکار عمل از جمله اين الگوها است که جامعه نيازمند آن است.

همسر شهيد کاوه: شهيد کاوه خود را وقف جنگ کرده بود
همسر سردار شهيد محمود کاوه در اين مراسم در سخناني کوتاه در خصوص نحوه ازدواجش با شهيد کاوه گفت: من 1 و سال و 2 ماه بود که در سپاه در قسمت مددکاري مشغول به کار بودم و کار ما توجه به امور زندگي رزمندگاناسلام و سر زدن به خانواده شهدا بود. در اين رفت‌وآمدها با خانواده شهيد کاوه آشنا شدم. خواهر شهيد کاوه زمينه ازدواج من با آن شهيد بزرگوار را فراهم کرد.
وي ادامه داد: در اولين ديدارم با شهيد کاوه, او گفت: "من مرد جنگ هستم اگر زماني جنگ ايران هم تمام شود, من به لبنان مي‌روم". از اين ديدار 4 ماه گذشت و بعد از آن خانواده آقا محمود زمان عقد را مشخص کردند و محمودگفت که براي خواندن خطبه عقد به محضر امام(ره) مي‌رويم. از مشهد به تهران آمديم و خطبه عقدمان را امام خميني(ره) خواندند.
همسر شهيد کاوه گفت: زندگي مشترک من با شهيد کاوه نزديک به 3 سال به طول انجاميد اما در اين مدت شايد 1 ماه بيشتر به مشهد نيامد. من با ازدواج با شهيد کاوه مي‌خواستم در عملش با او شريک باشم و دوست داشتم کاري را انجام بدهم و به‌دنبال فرصت بودم که بتوانم کاري را براي اسلام انجام دهم که با ازدواج با شهيد کاوه اين شرايط فراهم شد.
در خاتمه اين مراسم ضمن تقدير از خانواده اين شهيد والامقام از کتاب «من کاوه هستم» که به زندگينامه سردار شهيد محمود کاوه مي‌پردازد و توسط انتشارات يازهرا(س) به چاپ رسيده است, رونمايي شد.

انتهای پیام / 
کد مطلب: 218714