داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین:
تصویب قانون ارائه خدمات در بخش خصوصی ضروری است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اعلام کرد: تصویب قانون ارائهٔ خدمات به خانواده‌های شاهد و ایثارگر استان قزوین در بخش خصوصی ضروری است.
 
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی بنیاد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور، در جلسه تجلیل از کارمندان ایثارگر و معتمدین معین، گفت: نگاه صنفی و بخشی دستگاه‌های اجرایی در ارائهٔ خدمات به جامعه ایثارگران یکی از مهم‌ترین مشکلات اساسی این نهاد است.
وی افزود: برخی از مسئولان و کارکنان دستگاه‌ها برای رفع مشکلات ایثارگران، آن‌ها را به بنیاد شهید و امور ایثارگران هدایت کرده و از دادن خدمات خودداری می‌کنند که چنین نگاهی درست نیست و باید تغییر یابد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: نگاه صنفی و بخشی مسئولان دستگاه‌ها به خانواده‌های شاهد و ایثارگر باید در سطح کلان تغییر یابد و آن‌ها بایستی بدانند اگر در مسئولیتی قرار دارند به برکت ایثارگری‌های این قشر معظم جامعه است.
وی بابیان اینکه بنیاد بخش کوچکی از دولت است و باید تسهیل‌کننده ارائهٔ خدمات به جامعه ایثارگران باشند، تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی بایستی همراه ما باشند و در ارائهٔ خدمات به این قشر معظم جامعه از انجام هیچ کاری دریغ نکنند.
حقایق‌پور با اشاره به اینکه سال گذشته به همت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دائمی شدن قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران تصویب شد، مطرح کرد: این قانون در ارائهٔ خدمات مطلوب به جامعه ایثارگران مطلوب است.
این مسئول با اشاره به اینکه قوانین متعدد در ارائهٔ خدمات به خانواده‌های شاهد و ایثارگر وجود دارد، افزود: متأسفانه بزرگ‌ترین مشکل ما عدم ضمانت اجرایی قانون است، به همین دلیل برخی دستگاه‌ها به‌خوبی آن‌ها را اجرا نمی‌کنند.
وی بابیان اینکه ایجاد اشتغال جامعه ایثارگران مهم‌ترین دغدغه ماست، خاطرنشان کرد: ما هر کاری برای اشتغال‌زایی ایثارگران انجام می‌دهیم و از مسئولان شهرستان تاکستان نیز درخواست داریم در رفع مشکلات بیکاری این قشر معظم جامعه همت کنند.
وی با اشاره به اینکه سیاست دولت کوچک‌سازی و ورود به بخش خصوصی است، اضافه کرد: ما در دستگاه‌های دولتی قوانینی خوبی برای ارائهٔ خدمات به ایثارگران داریم ولی در بخش خصوصی چنین چیزی وجود ندارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: تصویب قانون ارائهٔ خدمات به خانواده‌های شاهد و ایثارگر استان قزوین در بخش خصوصی ضروری است تا مدیران این بخش‌ها نیز الزام قانونی برای جذب جامعه ایثارگران داشته باشند.
حقایق‌پور گفت: مسئولان در ارائهٔ خدمات به ایثارگران تعهد اخلاقی و الزام دینی دارند و باید همهٔ آن‌ها بدانند که امنیت و آسایش خود را مدیون خون شهدا و مجاهدت‌های جانبازان و آزادگان هستند.
این مسئول به قطعه ایثارگران متوفی در تاکستان اشاره کرد و یادآور شد: مسئولان شهرستان باید نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند تا این مهم اجرایی شود.
کد مطلب: 218736
 


 
 
سرو سرافراز
 

یادداشت: محمود عرب فرد