داخلی صفحه قزوین خبر
 
تشییع پیکر سه شهید در قزوین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
خبرگزاری شبستان: پیکر مطهر سه شهید مفقودالاثر تازه شناسایی شده در سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) با حضور مردم شهیدپرور قزوین تشییع شد.
 
به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) پیکر سه شهید مفقودالاثر دفاع مقدس که با آزمایشات DNA  تازه شناسایی شده پیش از ظهر امروز (۷ شهریور) با حضور حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان، مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم تشییع شد.
در این مراسم پیکر شهیدان محمد ذوالفقاری، جمشید آقاجانی و ولی الله خمسه بر روی دستان مردم شهید پرور قزوین از مقابل امامزاده اسماعیل (ع) به سمت امامزاده حسین (ع) قزوین در تشییع شد.
در ادامه این مراسم پیکر شهید محمد ذوالفقاری در گلزار شهدای قزوین به خاک سپرده شد؛ شهید ذوالفقاری در چهارم دی ماه سال 1365 و در سن  26 سالگی در ام ‌الرصاص عراق به شهادت رسید.
گفتنی است پیکر شهید ولی الله خمسه که در اول فروردین ماه سال ۱۳۶۵ در سن 21 سالگی در مریوان توسط نیروهای عراقی به شهادت رسیده بود هم در زادگاهش، آبگرم تدفین می شود همچنین پیکر روحانی شهید جمشید آقاجانی که در ۱۶ اسفند سال ۱۳۶۲ در سن 24 سالگی و در جزیره مجنون عراق به شهادت رسیده بود در زادگاهش روستای نرجه از توابع شهرستان تاکستان به خاک سپرده می شود.
کد مطلب: 218738
مرجع : شبستان