داخلی صفحه قزوین خبر
 
همزمان با شهادت امام محمدباقر(ع)
پیکر مطهر ۳ شهید تازه تفحص شده در استان قزوین تشییع می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
پیکر مطهر ۳ شهید تازه تفحص شده همزمان با شهادت امام محمدباقر(ع) در استان قزوین تشییع می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، مراسم تشییع پیکر مطهر 3 شهید تازه تفحص شده همزمان با شهادت امام محمدباقر(ع) در استان قزوین با حضور مدیران و‌ مسئولان برگزار می‌شود.
پیکرهای مطهر شهید ولی‌الله خمسه‌ای، شهید محمد ذوالفقاری و شهید حجت‌الاسلام جمشید آقاجانی پس از گذشت بیش از 30 سال تفحص و شناسایی شدند.
شهید محمد ذوالفقاری، یکم خرداد 1339، در روستای حلال‌آباد از توابع شهر آبیک به دنیا آمد. پدرش حسن، معمار بود و مادرش فاطمه نام داشت.
این شهید گرانقدر تا سوم متوسطه در رشته تجربی درس خواند و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در چهارم دی 1365، در ام‌الرصاص عراق به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامده بود که طی آزمایشات DNA  شناسایی شده است.
لازم به ذکر است شهید ولی‌الله خمسه‌ای چهارم آذر 1344، در روستای بهشتیان بخش آبگرم از توابع شهر بوئین‌زهرا به دنیا آمد، پدرش علی‌میرزا، کشاورز بود و مادرش زرین نام داشت و تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت، یکم فروردین 1365، در مریوان توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید و اثری از پیکرش به دست نیامد، چهارم مهر ماه سال 93، تفحص و اکنون پس از آزمایشات  DNA شناسایی شده است.
حجت‌الاسلام شهید جمشید آقاجانی، پنجم اردیبهشت 1338، در روستای نرجه از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد، پدرش عبدالله، کشاورز بود و مادرش سکینه نام داشت، به فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت، روحانی بود، سال 1358 ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت، شانزدهم اسفند 1362، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید که اثری از پیکرش به دست نیامده بود تا اینکه یازدهم شهریور ماه سال 93 تفحص و طی آزمایشات DNA  شناسایی شده است.
کد مطلب: 218739
مرجع : تسنیم