داخلی صفحه قزوین خبر
 
شهداي روحاني نقش بسزايي در پيروزي دفاع مقدس داشتند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
خبرگزاري آريا- نماينده ولي فقيه در قزوين گفت: شهداي روحاني از جمله شهيد جمشيد آقاجاني نقش بسزايي در پيروزي دفاع مقدس داشتند و به همين دليل از رشادت‌ها و ايثارگري‌هاي آنها تجليل مي‌کنيم.
 
به گزارش خبرگزاري آريا، سومين روز خاکسپاري پيکر مطهر شهيد حجت‌الاسلام جمشيدآقاجاني با حضور مسوولان و مردم شهيدپرور در مسجد جامع شهر نرجه از توابع شهرستان تاکستان برگزار شد.
در اين مراسم، حجت‌الاسلام عبدالکريم عابديني، نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه‌ شهر قزوين با اشاره به تشييع باشکوه شهداي مفقوالاثر تازه شناسايي شده، گفت: مردم به استقبال شهيدي که استخوان‌هاي او پس از سال‌ها به شهر بازگشته، رفتند تا بگويند همچنان ادامه‌دهنده راه آنها هستند.
وي افزود: همچنين مردم با حضور باشکوه در اين مراسم نشان دادند که پاهايشان به قوت پاهاي شهدا در برابر دشمنان قيام کرده، دست‌هايشان به قدرت دست‌هاي شهدا گره خورده و دلهايشان با روح با صفاي شهيدان با يکديگر يک‌رنگ شده است.
نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه‌ي شهر قزوين افزود: اين هنر شهدا است که همواره با زنده بودنشان مردم را به سوي مبارزه با ظلم و ستم هدايت کرده و توان آنها را در استقامت و ايستادگي با دشمنان دو چندان مي‌کند.
اين مسوول گفت: مدعويني که در مراسم تشييع شهدا حضور يافتند در واقع به شهيدان عاشورا احترام گذاشتند و يک بار ديگر با آرمان‌هاي تجديد بيعت کردند.
عابديني با بيان اينکه يکي از درهاي بهشت، مبارزه با دشمن و جهاد است، افزود: افرادي که با کفار جنگ مي‌کنند به راحتي از اين درب وارد بهشت مي‌شوند، اين مطلب بيانگر اهميت جهاد کردن در راه خدا مي‌باشد.
وي با اشاره به نقش شهداي روحانيون در هشت سال دفاع مقدس گفت: آنها با حضور در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل، مطالبي از آموزه‌هاي ديني بيان مي‌کردند تا اراده‌ رزمندگان در مبارزه با دشمنان تقويت يابد و سختي‌ها را آسان‌تر تحمل کنند.
نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه‌ي شهر قزوين افزود: شهداي روحاني از جمله شهيد جمشيد آقاجاني نقش بسزايي در پيروزي دفاع مقدس داشتند و به همين دليل از رشادت‌ها و ايثارگري‌هاي آنها تجليل مي‌کنيم.
کد مطلب: 218746
مرجع : آریا