احداث سالن معراج شهدا در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
گروه اجتماعی: مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد از احداث سالن معراج شهدا در آرامستان بهشت رضا(ع)مشهد خبر داد.
احداث سالن معراج شهدا در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد
 
کد خبر: ۳۶۴۱۰۷۷ || تاریخ: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسن کریمدادی، مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد بیان کرد: با توجه به آغاز هفته دفاع مقدس از 31 شهریورماه، سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد برنامه‌ریزی برای افتتاح پروژه‌های عمرانی در سطح آرامستان بهشت رضا(ع) انجام داده است.
وی افزود: با توجه به درخواست‌های خانواده شهدا مبنی بر ساخت سالن معراج شهدا جهت آخرین وداع با پیکر مطهر شهدا، این سالن جدید و مجزا با دو سردخانه و موتورهای جداگانه و اتمام سر درب این سالن و درمانگاه در سایز سالن‌های معراج آرامستان بهشت رضا(ع) ساخته شده است.
مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد با بیان اینکه اذان طردکننده مظاهر شرک و باطل است، گفت: پخش آوای دلنشین و روح بخش اذان در فضای عمومی و محافل مختلف، علاوه بر ایجاد تأثیر مثبت و سازنده در مخاطبان، محیط آرامستان را عطرآگین و متحول می‌سازد.
کریمدادی عنوان کرد: به همین منظور سازمان نسبت به تهیه و ساخت المان‌های منارهای اذان‌گو (ماذنه) که برگرفته از طرح نماد گلدسته‌های حرم مطهر امام رضا (ع) است، اقدام و در نقاط مختلف آرامستان به منظور زیباسازی محیط پیرامونی نصب شده است.
وی ابراز کرد: از دیگر پروژه‌ها می‌توان به احداث 9 دستگاه مقبره خانوادگی در ضلع شرقی آرامستان بهشت رضا(ع) و آرامستان‌های جواد الائمه(ع) و بهشت رضوان اشاره کرد.

انتهای پیام / 
کد مطلب: 218752