داخلی صفحه قزوین خبر
 
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی:
شهید رجایی الگویی در تراز ملی و بین‌المللی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: شهید رجایی به عنوان یک الگو در تراز ملی و بین‌المللی مطرح است که می‌تواند به عنوان نماد صبر، ایثار، فداکاری، ساده زیستی، بزرگ‌منشی و سیر و سلوک عارفانه در جامعه به کار گرفته شود.
 
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، همزمان با هفته دولت و سالروز شهادت رئیس‌جمهور شهید محمدعلی رجایی و شهید باهنر دومین همایش «راه رجایی 2» با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، استاندار قزوین، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان و استانی و اقشار مختلف مردم در آمفی‌تئاتر شهید رجایی قزوین برگزار شد.
داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 و نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با گرامی‌داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: شهید رجایی به عنوان افتخاری بزرگ برای استان قزوین اقدامات و خدمات ارزنده‌ای را در زمان ریاست جمهوری کوتاه خود برای کشور ایران داشته است.
وی افزود: شهید رجایی به عنوان یک الگو در تراز ملی و بین‌المللی مطرح است که می‌تواند نماد صبر، ایثار، فداکاری، ساده زیستی، بزرگ‌منشی و سیر و سلوک عارفانه در جامعه به کار گرفته شود.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به سلوک رفتاری و اخلاقی شهید رجایی گفت: این شهید بزرگوار از زمان نوجوانی که به دست‌فروشی می‌پرداخت تا زمانی که بر مسند ریاست جمهوری تکیه زد هیچ‌گونه تغییری در شیوه رفتاری‌اش ایجاد نشد از این رو شهید رجایی می‌تواند به عنوان الگویی بزرگ برای همه مسئولان و اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان مورد توجه قرار گیرد.
محمدی با اشاره به تلاش‌های علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: وی در حوزهٔ انرژی هسته‌ای نقش بزرگی را در کشور دارد و به عنوان یکی از مفاخر استان قزوین شاهد تلاش‌های وی برای حل مشکلات کشور و به ویژه استان قزوین هستیم.
کد مطلب: 218758