داخلی صفحه قزوین خبر
 
پیکر مطهر ۳ شهید تازه تفحص شده در قزوین تشییع شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
پیکر مطهر ۳ شهید مفقوالاثر که پس از گذشت بیش از ۳۰ سال تفحص شدند در قزوین تشییع شد.
 
به گزارش  خبرگزاری تسنیم از قزوین، همزمان با سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) با حضور مردم، جمعی از مسئولان و مدیران استانی پیکر مطهر 3 شهید تازه تفحص شده در قزوین تشییع شد.
در این مراسم باشکوه اقشار مختلف مردم از زن و مرد، پیر و جوان حضور داشته و تکبیرگویان پیکر مطهر شهدا را از امامزاده اسماعیل(ع) تا امامزاده حسین(ع) تشییع کردند.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در امامزاده حسین(ع) بر پیکرهای مطهر این 3 شهید والامقام نماز اقامه کرد.
شهید محمد ذوالفقاری یکم خرداد 1339 در روستای حلال‌آباد از توابع شهر آبیک به دنیا آمد. پدرش معمار بود و مادرش فاطمه نام داشت که تا سوم متوسطه در رشته تجربی درس خواند و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در چهارم دی 1365 در ام‌الرصاص عراق به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامده بود که در آزمایشات DNA  شناسایی شده است.
لازم به ذکر است شهید ولی‌الله خمسه‌ای چهارم آذر 1344 در روستای بهشتیان بخش آبگرم از توابع شهر بوئین‌زهرا به دنیا آمد، پدرش علی‌میرزا کشاورز بود و مادرش زرین نام داشت و تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت و در یکم فروردین 1365 در مریوان به شهادت رسید و اثری از پیکرش به دست نیامد، چهارم مهر ماه سال 93 تفحص و اکنون پس از آزمایشات  DNA شناسایی شده است.
شهید حجت‌الاسلام جمشید آقاجانی پنجم اردیبهشت 1338 در روستای نرجه از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد، پدرش عبدالله کشاورز بود و مادرش سکینه نام داشت، او به فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت و سال 1358 ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و در شانزدهم اسفند 1362 در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید که اثری از پیکرش به دست نیامد تا اینکه یازدهم شهریور ماه سال 93 تفحص و در آزمایشات DNA  شناسایی شده است.
کد مطلب: 218760
مرجع : تسنیم