داخلی صفحه گیلان خبر
 
امام‌جمعه آستارا:
ایستادگی در برابر دشمن پیام شهادت محسن حججی به جامعه بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳
 
امام‌جمعه آستارا بابیان اینکه ایستادگی در برابر دشمن، پیام شهادت محسن حججی به جامعه بود، گفت: شهادت محسن حججی هویت جدیدی به جامعه بخشید و برخی از ارزش‌ها که در حال فراموش‌شدن بودند با اسارت و شهادت این شهید بی‌سر دوباره احیا شدند.
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری فارس ،به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آستارا،حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ نیا شامگاه روز سه‌شنبه 21 شهریور در آیین مقدس یادواره شهدای آبروی محله در خیابان شهید رستمیان کوچه شهید داوود نشاطی این شهرستان اظهار کرد: شهادت بالاترین کرامتی است که نصیب بندگان خالص و خاص خداوند می‌شود.
امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه بالاتر از شهادت درجه‌ای وجود ندارد و خداوند همه ائمه اطهار (ع) به جزء امام زمان (عج) را به درجه عظیم شهادت نائل کرده است، تصریح کرد: افرادی که شایستگی شهادت پیدا می‌کنند برگزیدگان خدا هستند.
وی شهدا را انسان‌های آسمانی و دارای سجایای اخلاقی دانست و خاطرنشان کرد: شهدا با نثار جان خود به تعالی معنوی دست پیداکرده و خود را به جایگاهی رسانند که زمینی‌ها شایستگی میزبانی از آن‌ها را از دست دادند و خانواده‌های معظم شهدا باید به داشتن چنین فرزندانی افتخار کنند.
حافظ‌نیا دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی، عزت بخشیدن به افراد جامعه و زیر بار ذلت نرفتن، ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی، پیروی و اطاعت از رهبری تا پای جان، اصلاح جامعه، ایجاد هویت و هدف مشترک در جامعه و ترجیح خدامحوری بر خودمحوری را از برکات شهادت دانست.
وی با تصریح بااینکه در ایران اسلامی این‌همه شهید داده‌ایم تا ارزش‌های انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل حفظ شوند، بیان کرد: امروز هرکسی برخلاف آرمان‌های اسلام، انقلاب و امام راحل در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بخواهد حرکتی انجام دهد به خون پاک شهدا خیانت کرده است.
امام‌جمعه آستارا با تأکید بااینکه عزت نظام، کشور و دولت در عرصه‌های مختلف سیاسی و بین‌المللی باید حفظ شود و دولت‌مردان باید حواس خود را به حفظ عزت و آبروی نظام و انقلاب اسلامی معطوف کنند، گفت: در مکتب عاشورا زیر پرچم آمریکا و کشورهای اروپایی رفتن و به روی آن‌ها خندیدن معنا ندارد.
حافظ‌نیا با تصریح بااینکه ایستادگی در برابر دشمن پیام شهادت محسن حججی به جامعه بود، اظهار کرد: شهادت محسن حججی هویت جدیدی به جامعه بخشید و برخی از ارزش‌ها که در حال فراموش‌شدن بودند با اسارت و شهادت این شهید بی‌سر دوباره احیا شدند.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 218796