تسنیم گزارش می‌دهد
وقتی عطر و بوی شهدا در شهرستان‌های استان تهران موج می‌زند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
شهرستان‌های استان تهران با ۳۰ هزار پرونده در ارتباط با شهدا، جانبازان و ایثارگران، در مجموع ۴درصد شهدا و جانبازان کشور را داراست که همین مسئله وظیفه مردم و مسئولان جهت حفظ جایگاه این دلیرمردان را مضاعف می‌کند.
وقتی عطر و بوی شهدا در شهرستان‌های استان تهران موج می‌زند
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، شاید جوانان امروز سال‌های دفاع مقدس را تجربه نکرده و وسعت آن را درک نکرده باشند اما امروز که با گسترش ارتباطات و سرعت انتقال اطلاعات در جریان ناامنی و کشتار مردم در گوشه و کنار دنیا قرار می‌گیریم  با وجود معضلات اقتصادی و مشکلات کوچک و بزرگی که وجود دارد قدر امنیت را می‌دانیم  و بی‌اختیار به عقبه تأمین امنیت کشور بازمی‌گردیم.
نکته قابل تأمل اینکه وسعت این دلاوری‌ها و فداکاری‌ها مرزپذیر نبوده و همه جوانان دیروز سرزمین‌مان فارغ از گرایش‌های سیاسی در راه حفظ مام میهن جانفشانی کردند، همچنان که گستردگی شهدا، جانبازان و ایثارگران در اقصی نقاط کشور و در استان‌های مختلف گویای این واقعیت است.
در این راستا استان تهران با تقدیم شهدای بسیاری دِین خود را نسبت به انقلاب ادا کرده و به نوعی پیشگام در این مسیر بوده است، موضوعی که وظیفه و مسئولیت جوانان تهرانی و شهرستان‌های استان تهران را در حفظ ارزش‌های انقلاب چندین برابر می‌کند.
در همین زمینه نادر نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به تعداد پرونده‌های موجود در این سازمان اظهار داشت: در سه بخش شهدا، ایثارگران و جانبازان 30 هزار پرونده در 15 شهرستان‌ استان تهران داریم که در مقایسه با 820هزار پرونده در سطح کشور، استان تهران چیزی حدود 4 درصد ایثارگران کشور را شامل می‌شود.
وی  افزود: با توجه به این آمار می‌توان گفت که یک سوم ایثارگران استان تهران متعلق به شهرستان‌های استان تهران می‌شوند؛ ضمن اینکه 10هزار پرونده ایثارگر مهمان نیز در این سازمان وجود دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان ادامه داد: از گستره 13 هزار کیلومتری استان تهران، وسعتی حدود 9 هزار کیلومتر مربع زیرپوشش این سازمان قرار دارند که سعی ما همواره بر خدمات‌رسانی به خانواده‌های ایثارگران در این مناطق است.
نصیری با اشاره به شهدای مدافع حرم در شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: 453 شهید و 70 جانباز مدافع حرم در شهرستان‌های استان تهران داریم که در مقایسه با جامعه آماری شهدای کل کشور بیشترین شهدای مدافع حرم هستند.
وی همچنین با اشاره به رسالت اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این سازمان با توجه به اهمیّت موضوع و با تدبیر و فرمان امام تأسیس شده، که به تعبیر مقام معظم رهبری این سازمان به نمایندگی از مجموعه نظام جمهوری اسلامی در مقام سپاسگزاری از کسانی فعالیت می‌کند که سلامتی‌شان را برای انقلاب و کشور تقدیم کرده‌اند از اینرو باید در جهت خدمت‌رسانی به بهترین اقشار جامعه و سرمایه‌گذاران نظام تلاش کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان عنوان کرد: این سازمان به لحاظ ماهیت منتسب به مقام ولایت است؛ ضمن اینکه فرمایش امام و رهبری حجت را تمام می‌کند که بنیاد شهید افضل نهادهاست و دستگاه عصمت و طهارت است؛ همین مسأله تکلیف این سازمان را مضاعف می‌کند، از اینرو برای تحقق این امر باید با اندیشه بسیجی و مدیریت متفاوت عمل کرد.
کد مطلب: 218889
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...