جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
فریبرز نجفی در این جلسه: همکاری، تعامل و فعالیت مضاعف کلیه دستگاههای اجرایی در راستای بزرگداشت هفته دفاع مقدس را مهم و آنرا زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا عنوان کرد.
 
به گزارش "ایثار" چهارمحال و بختیاری: جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان روز پنج شنبه 24 شهریور ماه 96 در سالن شهید مردانی استانداری به ریاست جعفر مردانی معاون سیاسی و  امنیتی استاندار و دبیری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد.
فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این جلسه ضمن تقدیراز اعضای شورا همکاری، تعامل و فعالیت مضاعف کلیه دستگاههای اجرایی در راستای بزرگداشت هفته دفاع مقدس را مهم و آنرا زنده نگهداشتن یاد ونام شهدا عنوان کرد.
وی هدف از برگزاری این جلسه را برنامه ریزی جهت اجرای هرچه باشکوهتر فعالیتهای هفته دفاع مقدس عنوان و افزود مهمترین برنامه این هفته میهمانی لاله ها (گلباران قبور مطهر شهدا) می باشد که به صورت همزمان در سطح استان برگزار خواهد شد.
مردانی معاون سیاسی و امنیتی استاندار در این جلسه تاکید کرد: با توجه به همزمانی دهه نخست ماه محرم با هفته دفاع مقدس باید تمامی برنامه ها و تبلیغات محیطی این ایام متناسب با ارزش های دینی و ملی باشد.
مردانی تصریح کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی متولی فرهنگ ایثار و شهادت در استان باید به منظور ماندگاری آثار شهداء، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس و همچنین با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه های علمی و کارشناسی خود را ارائه و عملیاتی کنند.
 وی یادآور شد: نصب تمثال ها، سردیس ها و تندیس های شهداء به عنوان یک نماد بایستی به صورت هنرمندانه طراحی، تهیه و در مکان های عمومی نصب شود.
برخی مصوبات این جلسه:
-         تهیه گل به منظور گلباران گلزارهای شهدای شهرهای چهارمحال و بختیاری بر عهده شهرداری ها و در روستاها بر عهده سازمان جهاد کشاورزی استان است.
-         نامگذاری حداقل یک خیابان، میدان و ... در هر کدام از شهرهای چهارمحال و بختیاری به نام 'شهدای مدافع حرم' باید در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد.
-         نقاشی دیواری تمثال مبارک سرداران، فرماندهان، امیران و سرافرازان چهارمحال و بختیاری در دوران دفاع مقدس در سطح مرکز استان و یا مراکز شهرستان ها انجام شود.
-         احداث قطعه ایثار در جوار تمامی گلزارهای شهدای استان باید با اولویت صورت گیرد.
-         تعویض، مرمت و یا بازسازی تابلوهای دارای تصاویر شهداء در نقاط مختلف استان را در دستور کار قرار دهند.
-         براساس هماهنگی های صورت گرفته از سوی فرمانداری شهرستان سامان تندیس سردار خلبان شهید نعمت الله اکبری سامانی و ماکت هواپیمای وی با دو میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار استانی در میدان ورودی این شهر نصب شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 218926
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...