داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
فرماندار کرمانشاه خبر داد:
مراسم بزرگداشت سالگرد چهارمین شهیدمحراب در کرمانشاه برگزار می شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
کرمانشاه- فرماندار کرمانشاه از تشکیل ستاد بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد شهادت شهید اشرفی اصفهانی در کرمانشاه و برگزاری برنامه‌های متعدد در قالب این ستاد خبر داد.
مراسم بزرگداشت سالگرد چهارمین شهیدمحراب در کرمانشاه برگزار می شود
 
به گزارش خبرنگار مهر، ستاد بزرگداشت شهادت چهارمین شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی امروز شنبه در محل فرمانداری کرمانشاه برگزار شد.
فضل الله رنجبر در این نشست ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری،  از تشکیل ستاد بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی در کرمانشاه خبر داد.
وی با اشاره به آیاتی در خصوص شهید و شهادت افزود: قطعا گرامی داشت یاد و خاطره علما و شهدا برای جامعه ما برکت می آورد و یاد شهدایی چون اشرفی اصفهانی باعث می شود تا جوانان بهتر در راه اسلام و قرآن قدم بردارند.
فرماندار کرمانشاه، راه احیای شعائر اسلامی،  تداوم بخشیدن به راه سرخ امام حسین(ع)، همچنین نورانیت بخشیدن به جامعه و حاکمیت قرآن در زندگی و امان یافتن از هجمه های دشمنان را گرامی داشتن یاد شهدا و شهدایی چون آیت الله اشرفی اصفهانی دانست.
وی  افزود: یقین داشته باشیم حفظ ارزش های انقلاب و نظام  ما یعنی زنده نگاه داشتن یاد شهید اشرفی‌ها و بهشتی و... و شهیدانی چون اینان و شهیدان محراب است.
رنجبر تاکید کرد: برای اینکه این ارزش ها در جامعه ما پایدار بمانند و حاکمیت قرآنی و اسلام عزیز را داشته باشیم باید یاد این شهدا و علما  را گرامی بداریم و حفظ کنیم.
وی تصریح کرد: اگر امروز برای امام حسین(ع) سینه می زنیم و مشکی می پوشیم بر طبق فرمایش امام (ره) زنده نگاه داشتن محرم برای زنده نگاه داشتن اسلام است. لذا زنده نگاه داشتن یاد این شهدا نیز برای زنده نگاه داشتن انقلاب و تداوم آن است.
فرماندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: باید یاد شهدایی چون اشرفی اصفهانی و شهدای محراب را برای حفظ روحیه ارزش مداری در جامعه، گرامی بداریم.
وی وجود شهید اشرفی اصفهانی در کرمانشاه را از برکات استان برشمرد و یادآور شد: این شهید لباس رزم می پوشید و در کنار رزمندگان بود و در کنار رزمندگان  و سپاه پاسداران بود.
رنجبر به ویژگی های اخلاقی این شهید نیز اشاره کرد و افزود: این شهید با مردم یگانگی داشت و سرشار از اخلاق و رحمت و مهربانی در میان مردم بود و مظلومانه نیز به شهادت رسید.
وی اشاره ای به برنامه‌های سالگرد بزرگداشت شهید اشرفی اصفهانی داشت و گفت: امسال برای سی و پنجمین سالگرد شهادت شهید اشرفی اصفهانی برنامه های متنوع و مختلفی تدارک دیده شده است.
فرماندار کرمانشاه افزود: برنامه ها از سوی بیت شهید اشرفی اصفهانی تدارک دیده شده و ما در مجموعه اداری به عنوان یک وظیفه قانونی و اداری بیت شهید اشرفی اصفهانی را در برگزاری باشکوه مراسمات و برنامه ها یاری و مساعدت می کنیم.
وی حضور پر شور مردم در مراسمات گرامیداشت شهدا را به نزله برداشتن قدم های بزرگ برای انقلاب دانست و گفت: این برنامه ها باعث پایداری امنیت  و اخلاق در جامعه خواهد شد. همچنین این برنامه ها باعث حاکمیت اسلام در جامعه خواهد شد.
رنجبر از ادارات استان درخواست کرد نهایت همکاری را با بیت آیت الله اشرفی اصفهانی در برگزاری این مراسم داشته باشند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد، برگزاری این برنامه ها منجر به شناساندن  بیشتر شهدا و شهید اشرفی اصفهانی به جامعه و جوانان شد.
کد مطلب: 219123