اردوی راه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
اردوی راه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی برگزار شد
اردوی راه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، حامی معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی از برگزاری همایش اردوی راه اشتغال خاص فرزندان شاهد و ایثارگر خبر داد.
محمود حامی گفت: با عنایت به نامگذاری سال جاری بعنوان "اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال" ازسوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و با برنامه ریزی صورت گرفته از سوی معاونت تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، اردوی راه اشتغال ویژه فرزندان اُناث شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی براساس دستور العملهای ابلاغی از بنیادشهیدمرکز برگزار شد.
معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: با هدف تشویق و ترغیب متقاضیان و همچنین آشنایی با ظرفیت های آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان و آشنایی با مشاغل صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی با حضور حدود صد نفر از فرزندان اُناث ایثارگر متقاضی اشتغال در محل مجتمع فرهنگی ورزشی ایثار شهرستان بیرجند برگزار گردید.
حامی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد در ابتدای این مراسم، ضمن خیر مقدم به میهمانان، اهداف برگزاری جلسه و وضعیت فعلی اشتغال و بازار کار و برنامه ها و قوانین اشتغال ایثارگران، ابلاغی از سوی مجلس، دولت و بنیاد مرکز را برای اطلاع ایثارگران تشریح کرد. در ادامه این مراسم خوشایند مدیر کل فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی برنامه ها و ظرفیت های موجود که ایثارگران میتوانند بر اساس تفاهم نامه و شیوه نامه منعقده با فنی و حرفه ای از دوره های آموزش مربوطه استفاده نمایند را بیان کرد.
دکتر کهنسال مدرس کار آفرینی جهاد دانشگاهی و مربی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران در ادامه این جلسه، مطالبی در خصوص چگونگی ورود به بازار کار و ایجاد اشتغالزایی مطرح نمود. شایان ذکر است که  حاضران در این اردو طی سه ساعت از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران و نمایشگاه صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان بازدید بعمل آوردند که در این دیدارها اساتید و مربیان حاضر در کارگاههای آموزش مختصری در خصوص وضعیت کارگاه و بازار تولید و مصرف باطلاع حاضران رساندند. 
 
کد مطلب: 219598