داخلی صفحه گلستان خبر
 
ضرورت حضور مسئولان در هیئت‌های خانواده معظم شهدا و ایثارگران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
مدیرکل بنیاد استان گلستان گفت: حضور مسئولین و معاونین بنیاد در مراسمات مذهبی و هیئت های شاهد موجب قوت قلب و اقتدار فرزندان شهدا می شود.
ضرورت حضور مسئولان در هیئت‌های خانواده معظم شهدا و ایثارگران
 
به گزارش ایثار واحد گلستان،نهمین جلسه شورای معاونین اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان چهارشنبه بیست و نهم شهریور ماه 96 در سالن جلسات اداره کل بنیاد برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فرا رسیدن ماه محرم، ایام شهادت فرزند پیامبر، سالار آزادگان جهان و سید و سرور شهیدان، امام حسین (ع)، علمدار با وفایش حضرت ابوالفضل العباس (ع) و 72 تن از یاران با وفایش را به جامعه ایثارگری و کارکنان بنیاد و عموم مردم تسلیت گفت.
 وی افزود: در دهه اول ماه محرم بنیاد هر روز میزبان مراسم زیارت عاشورا، سخنرانی، روضه خوانی ، نوحه سرایی و عزاداری حسینی همراه خواهد بود.
علی اصغر فاضلی خاطرنشان کرد: حضور مسئولین و معاونین بنیاد در مراسمات مذهبی و هیئت های شاهد موجب قوت قلب و اقتدار فرزندان شهدا می شود چرا که نگاه یادگاران شهدا به نیروهای بنیاد یک نگاه پدرانه است.
علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تاکیدات نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در خصوص توسعه فرهنگی گفت: فرهنگ باید سرلوحه کلیه برنامه های بنیاد قرار بگیرد و قبل ازهرگونه اقدام و پیاده سازی برنامه ها فرهنگ سازی آن در نظر گرفته شود.
علی اصغر فاضلی با اشاره به اینکه مشقت کار در بنیاد، آرامش و لذت به ارمغان می آورد گفت: همدلی و تفاهم بین کارکنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این صورت سختیها به لذت بخش ترین کار در میان همکاران دلسوز تبدیل خواهد شد.
فاضلی پرداخت معوقات خانواده های شهدا و ایثارگران را یکی از مهمترین اقدامات بنیاد مرکز دانست و گفت: با برنامه ریزی های صحیح و تخصصی مرکز و با پرداخت معوقات ایثارگران بسیاری از مشکلات جامعه هدف مرتفع و مراجعین در بنیادهای سراسر استانها و شهرستانها نیز ساماندهی شدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تنوع و جابجایی نیروها با هدف جانشین پروری ، صرفه جویی ، اولویت بندی برنامه ها ، ثبت خدمات ایثارگران در سیستم سجایا، ارتباط و تعامل با رسانه ها،عدم کینه توزی از مواردی است که در بهبود عملکرد سازمان موثر خواهد بود.
مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران در خصوص وظایف و نظارت بازرسی موضوعاتی را یادآور شد و گفت: بررسی و اعلام نظر اولویت های کاری سال 96 حوزه ها و شهرستانها و مکاتبات با نماینده های مردم در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار بگیرد.
علی اصغر فاضلی در خصوص اجرای طرح سپاس گفت: روسای بنیاد شهرستانها در نشست شورای فرمانداران موضوع طرح سپاس و دیدار با خانواده های معظم شهدا توسط روسای ادارات شهرستانها را مطرح و مصوب کنند.
وی در خصوص نظارت بر اشتغال و تسهیلات خوداشتغالی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و ساماندهی و نظارت بر استخدام ایثارگران موضوعاتی را متذکر شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز همکاری بنیاد با بیمه دی خبر داد و گفت : از مهرماه سال جاری طرف قرارداد بیمه ایثارگران از بیمه ایران به بیمه دی انتقال می یابد و کلیه کارکنان موظف به همکاری با بیمه مورد نظر بوده و می طلبد تعدادی از نیروها برای انتقال تجربیات به بیمه دی اعزام شوند تا این مهم به شیوه صحیح و بدور از هرگونه شبهه ای صورت پذیرد و همچنین از سرگردانی ایثارگران و خانواده های آنان نیز جلوگیری به عمل آید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 219607