نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ‌مرد افتتاح شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۵
نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ‌مرد ویژه گرامی داشت 36 هزار شهید دانش‌آموز در موزه مرکزی شهدا افتتاح شد.
نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ‌مرد افتتاح شد
 
به گزارش «ایثار»، مراسم افتتاح نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ‌مرد ویژه گرامی داشت 36 هزار شهید دانش‌آموز روز شنبه اول مهرماه با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، اسکندر یارنسب مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد، نرگس جلیلی مشاور امور بانوان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در موزه مرکزی شهدا برگزار شد.
حجت‌الاسلام کاویانی راد در این مراسم ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم و گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: اساسی‌ترین چالش پیش روی هر حکومت، موضوع مشروعیت است و امروزه مهم‌ترین مبنای مشروعیت در دنیا، مقبولیت مردمی، مشارکت و اعتماد جمعی است که سرمایه‌ اجتماعی آن حکومت است.
وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم همواره در راه دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی در صحنه حاضر بودند و اوج این مشارکت حضور حداکثری مردم از اقشار گوناگون در دوران دفاع مقدس بود. در این بین دانش آموزان با وجود سن پایین خود، در پی دفاع از انقلاب و کشور از جان خود دست کشیدند و از نقاط گوناگون کشور به جبهه‌ها رفتند که حاصل این فداکاری تقدیم 36 هزار شهید از قشر دانش‌آموز بود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: جامعه‌ای که در مدتی کوتاه به‌واسطه آموزه‌های رهبر خود این توان را دارد که مدرسه‌ها را برای پرکردن جبهه‌ها خالی کند، قطعاً تهدید بسیار بزرگی برای آن‌هایی محسوب می‌شود که با آرامش بشر مخالف هستند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد اعتنای مردم به حکومت‌ها و موضوعات را در بسیاری از جوامع وابسته به اعتبار تبلیغات دانست و گفت: مردم کشور ما ثابت کرده‌اند که اعتباری که برای انقلاب قائل هستند، به‌واسطه اعتباری است که انقلاب ما از نهضت امام حسین (ع) دریافت کرده است.
وی با بیان اینکه ملت ما برای حفظ ارزش‌های خود هزینه‌های زیادی پرداخت کرده است افزود: قطعاً دوران دفاع مقدس در سال‌های آینده به‌عنوان یکی از نورانی‌ترین و افتخارآمیزترین برگه‌های تاریخ این کشور محسوب خواهد شد و آیندگان ما نسبت به این دوران احساس افتخار خواهند داشت.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: 22 نفر از شهدای نهضت عاشورا کودک و نوجوان هستند و همین سرمایه انسانی بزرگ، با وجود 36 هزار شهید دانش‌آموز در نظام ما نیز به وجود آمده است.
اسکندر یارنسب مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: این نمایشگاه دربردارنده گلچینی از تصاویر و آثار گرافیکی مرتبط با 180 شهید دانش‌آموز از سراسر کشور است که به نیابت از 36 هزار شهید دانش‌آموز انتخاب شده‌اند و امیدواریم برپایی آن به نسل‌های جدید به‌خصوص دانش آموزان برای شناخت بیشتر از شهدا کمک کند.
وی همچنین از برگزاری این نمایشگاه در 800 مدرسه سراسر کشور خبر داد و گفت: این مجموعه نمایشگاهی، در قالب ٨٠٠ بسته نمایشگاهی تولید و جهت برگزاری در ٨٠٠ مدرسه در مهرماه به استان‌ها ارسال شده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 219876