داخلی صفحه زنجان خبر
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان:
شهدای دفاع‌مقدس از عاشورا تاسی گرفتند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶
نماینده ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: با توجه به فاصله زمانی ۱۴ قرن بین واقعه عاشورا و جنگ تحمیلی، باید گفت شهدا از مکتب عاشورا تاسی گرفتند و همچون سیدالشهدا (ع) در تاریخ ماندگار شدند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام علی متین به مناسبت هفته دفاع‌مقدس در جمع حوزویان الزهراء (س) زنجان، اظهار کرد: حماسه دفاع‌مقدس در دهه ۶۰ سال شمسی و واقعه عاشورا در دهه ۶۰ هجری‌قمری به وقوع پیوست بین این دو واقعه ۱۴ قرن فاصله وجود دارد.
 
 
 
وی افزود: شهدای هشت سال دفاع‌مقدس زمان را درنوردیدند و با تاسی از امام حسین (ع) و واقعه عاشورا نگاه در ابدیت یافتند و امروز پس از گذشت چند دهه، از شهدا با افتخار و ارزش یاد می‌شود.
 
 
 
متین تصریح کرد: شهدای دوران دفاع‌مقدس از امام حسین (ع) تاسی گرفتند ولی باید گفت که چه کسی توانست تاریخ عاشورا را برای رزمندگان آن دوره به خوبی تبیین کند تا آن‌ها نیز راه امام حسین (ع) را ادامه دهند.
 
 
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، یادآور شد: امام راحل تنها شخصیتی بودند که در آن زمان توانستند به خوبی واقعه عاشورا را برای رزمندگان تبیین کنند، پس امروز نیز باید کسانی باشند که تاریخ دفاع‌مقدس را برای دهه‌های بعد تبیین کنند که طلاب و مسئولان نقش بسیار مهمی در این راستا ایفا می‌کنند.
 
 
 
متین یادآور شد: جامعه کنونی نیازمند مدیریت جهادی است، متاسفانه امروز مشکل نداشتن اعتبار برای شروع یک کار موجب شده تا شاهد کم و کاستی‌هایی در روند مدیریت‌های اجرایی باشیم و این در حالی است که با عمل به مدیریت جهادی بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
 
 
 
وی خاطرنشان کرد: جهادسازندگی نمونه بارز مدیریت جهادی است که از زمان تاسیس تا به امروز فعالیت‌های ویژه‌ای را انجام داده است و همواره تلاش در سازندگی کشور دارد.
 
انتهای پیام
 
کد مطلب: 220444
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...