حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
حضور گسترده مردم در تشییع شهید حججی نشان از عظمت شهدا دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) آموزگار شهادت، شجاعت و ایثار بود گفت: حضور گسترده مردم در تشییع پیکر شهید حججی نشان از عظمت شهدا دارد.
حضور گسترده مردم در تشییع شهید حججی نشان از عظمت شهدا دارد
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی در مجلس عزاداری شهادت سالار و سردار شهیدان که روز چهارشنبه پنجم مهرماه 96 با حضور معاونان و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران و هیئت‌های مذهبی در ساختمان مرکزی بنیاد برگزار شد با اشاره به تشییع باشکوه پیکر مطهر شهید بزرگوار محسن حججی گفت: جمعیت بسیار زیادی در این مراسم بود به گونه‌ای که اعلام کردند از میدان امام حسین (ع) تا میدان خراسان مملو از جمعیت شده که این مسئله نشان از عظمت شهدا و احترام خاص مردم به آنها است.
وی ادامه داد: مدافعین حرم با عشق قلبی و عمیق اهل بیت (ع) برای دفاع از حرم به سوریه می‌روند، شهید حججی نیز با شجاعت بسیار در میدان نبرد حاضر شد و در نهایت او را به اسارت گرفته و شهید کردند.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با تأکید بر اینکه عشق به امام حسین (ع) پس از گذشت 1400 سال روز به روز میام مردم زنده‌تر می‌شود خاطرنشان کرد: مکتب شهادت، شهامت و شجاعت را بزرگ شهید دنیای اسلام امام حسین (ع) به وجود آورد، او دست بیعت به سمت دشمن دراز نکرد و پس از مبارزه‌ای شجاعانه به شهادت رسید.
وی با اشاره به حضور کارمندان در مراسم عزای حسینی بنیاد اظهار داشت: کارمندان به احترام امام حسین (ع) و یارانش در این مراسم حاضر شدند تا اعلام کنند که پیرو مکتب اباعبدالله الحسین (ع) هستند، سرچشمه رزم جوان‌های بسیار از دیروز و امروز در خیابان‌ها و جبهه‌ها عشق به امام حسین (ع) بود، زیرا ایشان آموزگار شهادت، شهامت، شجاعت و ایثار بود و در ماه محرم اوج فداکاری به منصه ظهور رسیده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه امام حسین (ع) در واقعه عاشورا از امتحان الهی سربلند بیرون آمد تصریح کرد: او در این آزمون الهی تمامی خانواده و یارانش حتی طفل 6 ماهه‌اش را از دست داد و این ایثار در طول تاریخ بی‌نظیر و ستودنی است، بنابراین هر کسی در سوگ امام حسین (ع) اشک بریزد گناهانش آمرزیده خواهد شد و اگر در مسیر حسینی قرار بگیرد به یاد گناه و خیانت نیز نخواهد افتاد.
وی ادامه داد: امام حسین (ع) برای مبارزه با گناه به شهادت رسید، شهید حججی نیز غرق در محبت و عشق حسینی بود و راه ایشان را ادامه داد، تمامی عاشقان امام حسین (ع) نیز اگر می‌خواهند راه این شهید بزرگ را دنبال کنند باید بر قاتلینش بی شمار لعن بفرستند.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان سخنان خود گفت: ندای امام حسین (ع) دعوت به حق، دین و قرآن است و امروز رهبر معظم انقلاب این پیام حسینی را تکرار می‌کنند بنابراین بر همگان ضروری است که این پیام را شنیده و به آن عمل کنند زیرا ما در کشوری زندگی می‌کنیم که پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی ایران، افتخارش ایثار و شهادت و پایمردی ملت بزرگش است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 220562
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...