داخلی صفحه سمنان خبر
 
اجرای مراسم سوگواری ایام محرم از سوی کارکنان بنیاد سمنان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵
کارکنان بنیاد سمنان با روضه خوانی و سینه زنی و سوگواری یاد و نام سرور آزادگان جهان را گرامی داشتند .
اجرای مراسم سوگواری ایام محرم از سوی کارکنان بنیاد سمنان
 
به گزارش ایثار واحد سمنان ، به همت پایگاه مقاومت شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان و به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبد ا.. الحسین ( ع ) ، ظهر روز چهار شنبه 5 مهرماه 96 پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با حضور مدیر کل و کارکنان بنیاد استان و شهرستانهای سمنان و مهدیشهر مراسم عزاداری و روضه خوانی در سالن نماز خانه بنیاد استان برگزار شد .
در این مراسم ابتدا حاج حسین شکرویان ، فرزند شهید و ذاکر اهل بیت با روضه خوانی ، مرثیه سرائی و ذکر مصیبت حضرت ابا عبد ا.. با نغمه و نوای جانسوز خویش حال و هوائی نینوائی به محفل خادمان شهدا بخشید .
در ادامه حجت الاسلام فریدون ، مدیر کل بنیاد استان نیز طی سخنانی ضمن اظهار تسلیت و تعزیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام حسین ( ع ) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تاکید بر اینکه باید با تامل و تعمق در پی فلسفه برجستگی و ماندگاری واقعه کربلا بود اظهار داشت : در جهان اتفاقات دلخراش انسانی و جنگها و کشتارهای بیرحمانه زیادی به وقوع پیوسته که بسیار بزرگتر و فاجعه بارتر از واقعه کربلا بوده ولیکن موضوعی که جریان کربلا را تا این حد زنده و پر حرارات نگه داشته پشتوانه عمیق اعتقادی ، پیش بینی و  غیب دانی ائمه و انبیاء در مورد این قضیه بوده است و تمامی پیشوایان دینی با تکیه بر علم لدنی ، حادثه کربلا را پیش بینی کرده و از شهادت امام حسین آگاهی داشتند . وی با درس گیری از سیره و سلوک والای ابا عبد ا.. و بازگو کردن مصادیق فداکاری و جود و کرم خاندان عصمت و طهارت  ، خادمان شهدا را به بهره جوئی از فرصت زود گذر عمر در تزکیه باطن و محبت و عشق ورزی به بندگان خداوند فرخواند .
این آیین حزن انگیز با اطعام و پذیرائی از عزاداران حسینی و ارادتمندان شهدا خاتمه یافت .
 
کد مطلب: 220583
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...