داخلی صفحه قم خبر
 
اهتمام دانشگاه آزاد اسلامی استان قم در حفظ آثار شهدا ستودنی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
امام جمعه پردیسان قم در مراسم رونمایی از یادمان شهدای گمنام، اهتمام و توجه دانشگاه آزاد اسلامی استان قم را در حفظ آثار و یاد شهدا ستودنی دانست.
اهتمام دانشگاه آزاد اسلامی استان قم در حفظ آثار شهدا ستودنی است
 
 
به گزارش ایثار واحد استان قم به نقل از خبرگزاری آنا از قم، حجت الاسلام سیدصمصام الدین قوامی گفت: برپایی این یادمان در واحد قم نشان می دهد که شهدای گمنام گم نمی شوند، آمده اند تا در متن قرار بگیرند.
وی افزود: طبق آیات قرآن کسانی که کشته می شوند در راه خدا هدایت می شوند یعنی شهدا در یک هدایت مستمر هستند، رشد می کنند و توقفی ندارند و در نهایت کار آنها و خانواده شان دائم اصلاح می شود و لذا خانواده شان، همسر، فرزند، برادر، دانشگاه، همکلاسی، کوچه، محله و آن مرام‌شان که برای آن شهید شدند دائما اصلاح می شود و در نهایت آنها را وارد بهشتی می کند که قبلا به آنها نشان داده است.
وی اظهار کرد: شهدا قبل از شهادشان بهشت را دیده اند همان طور که امام حسین (ع) در شب عاشورا، بهشت را بر یارانش نشان داد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم نیز اظهار کرد: خیر مقدم واقعی مجالس شهدا را خود شهدا مطرح می کنند و ما بوسه می زنیم بر قدم هایی که در مسیر امام حسین (ع) و در مسیر شهید و شهادت قدم برمی دارند.
دکتر محمدرضا یوسفی افزود: آیین رونمایی از یادمان شهدای مطهر و گمنام دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با همت استادان هیات علمی این دانشگاه طراحی و به مرحله انجام رسید و در طول ساخت این یادمان استادان گروه معماری ما همانند یک بسیجی با معاونت عمران همکاری کردند و همه آنها به شهدای عزیزی که باعث برکت این دانشگاه ادای دین کردند.
وی بیان کرد: این مراسم برای استقبال از برگزاری کنگره شهدای دانشجویی استان قم که در آینده ای نزدیک با همکاری بسیج دانشجویی استان در دانشگاه آزاد اسلامی استان قم برگزار می شود، تدارک دیده شده است.
یوسفی گفت: برنامه های فرهنگی و مذهبی دانشگاه به برکت دانشجویان مذهبی و متدین روز بروز در حال گسترش است و برای ما افتخاری است که این مشارکت برای ترویج فرهنگ اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی قم در حال فزونی و افزایش است.
کنگره شهدای دانشجویی استان قم در 26 مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار می شود.
در پایان این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم و مسئولان استانی، با حضور در یادمان شهدای گمنام این دانشگاه با نثار گل وگلاب مزار مطهر شهدای گمنام را زیارت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.
اتمام پیام.
کد مطلب: 220623