داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدرس حوزه و دانشگاه:
شهید باید محور وحدت باشد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: شهید باید محور وحدت باشد، امروز مسئولان باید به وظایف خود واقف باشند، جامعه دچار بحران فرهنگی شده است و نباید مسئولان با عملکردشان اجازه دهند ارزش‌های جامعه زیر پا گذاشته شود.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا،  حجت الاسلام نظری در همایش زنان ایثارگر، اسوه‌های صبر و استقامت، اظهار کرد: فرمان آتش به اختیار که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است، لازم است در این فرمان مادران و همسران شهدا در صف اول قرار دادشته باشند؛ چراکه جامعه کنونی نیازمند این عملیات است و در این عرصه نیروهای کاری و فکری بسیجی و پایگاه‌های مقاومت در صف نخست قرار دارند.
 
 
 
وی افزود: رهبری معظم فرمودند: «به عقبه فکری بسیج و پشتوانه فکری بسیج کمتر پرداخته شده است» این سخن نشان از جایگاه اندیشه بسیج دارد که باید بدان توجه شود. بسیجی بودن صرف پوشیدن لباس بسیجی کافی نیست، بلکه باید به اندیشه بسیجی نیز بها داده شود.
 
 
 
نظری تصریح کرد: خداوند در قرآن‌کریم سوره فرقان و آیه ۵۲ خداوند به ‌جهادهای مهم اشاره کرده است. جهاد اکبر که مربوط به مبارزه نفس، جهاد اصغر مبارزه با دشمن و جهاد کبیر مربوط به فکر و عمل جهادی می‌شود که در راه دین انجام می‌گیرد.
 
 
 
این مدرس دانشگاه یادآور شد: امروز هیچ فرصتی برای استراحت نیست، بلکه زمان تنگ است و باید به داد جامعه رسید.
 
 
 
نظری افزود: همسر حبیب بن مظاهر، زهیر و امروز مادران و همسران شهدا نمونه‌های بارز عشق به اسلام و اهل‌بیت (ع) هستند که باید مورد توجه بوده و برای نسل جوان تبیین شوند.
 
 
 
وی خاطرنشان کرد:‌ شهید باید محور وحدت باشد، امروز مسئولان باید به وظایف خود واقف باشند، جامعه دچار بحران فرهنگی شده است و نباید مسئولان با عملکردشان اجازه دهند ارزش‌های جامعه زیر پا گذاشته شود.
 
 
 
نظری یادآور شد: شهدا توسط مادر و پدر با ایمان و با تقوا تربیت شده‌اند، زیرا شهادت سعادتی است که سهم هر کسی نمی‌شود. اگر روحیه جهادی در جامعه رخت بر ببندد، مرگ ما فرا خواهد رسید.
 
 
 
وی خاطرنشان کرد: مادران باید در تربیت فرزندان توجه داشته باشند و آنان را در مکتب سیدالشهدا (ع) تربیت کنند؛ چرا که تا زمانی که در جهان مظلوم است، صدای لبیک یا حسین (ع) نیز خواهد بود.
 
 
 
در پایان این مراسم از سه کتاب دفاع مقدس رونمایی شد.
 
انتهای پیام
 
کد مطلب: 220630