داخلی صفحه همدان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران گفت :
خانواده‌های معظم شهدا، برکت‌های این انقلاب هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان ، فرماندهان نظامی و انتظامی پایگاه شهید نوژه ، و شهید قهرمان ، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیداری نمادین از 6 خانواده شهید و ایثارگر دیدار و دلجویی به عمل آمد .
خانواده‌های معظم شهدا، برکت‌های این انقلاب هستند
 
به گزارش بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان همدان ، روز چهارشنبه 5 مهر ماه به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور عارف مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان ، فرماندهان نظامی و انتظامی پایگاه شهید نوژه ، و شهید قهرمان ، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیداری نمادین از 6 خانواده شهید و ایثارگر دیدار و دلجویی به عمل آمد .
در ابتدا صفدریان ریس بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان همدان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدا.. الحسین (ع) و به مناسبت  هفته دفاع مقدس یاد و نام شهدای دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی و همچنین شهدای مدافعین حرم و همچنین یاد ونام و شهید حججی را گرامی داشت .
 
در ادامه  این دیدار ها عارف ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدا.. الحسین (ع) و به مناسبت  هفته دفاع مقدس یاد و نام شهدای دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی و همچنین شهدای مدافعین حرم را گرامی داشت .
ایشان با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی بنیاد شهید و امورایثارگران دیدار و دلجویی از خانواده ی شهدا و ایثارگران است گفت : بنیاد شهید و امورایثارگران در قالب طرح سپاس به نمایندگی از نظام اسلامی بصورت نمادین  برای سپاسگزاری از صبر و ایثار خانواده شهدا و ایثارگران این دیدارها به عمل می آید .
ایشان در ادامه افزود : یاد و نام عزیزانی که دوشادوش هم درصحنه انقلاب و در دفاع مقدس فداکاری کردن باید همیشه زنده و پویا بماند به همین دلیل این روزها فضای عمومی شهرها و جامعه عطر آگین شهید و شهادت و فداکاری و ایثار شهدا و ایثارگران است .
وی خاطرنشان کرد: ما همه مدیون شهدا و خانواده‌های معظم آنان هستیم و امیدواریم که خداوند سایه لطفش را همیشه بر سر خانواده‌های معظم شهدا مستدام نگاه دارد.
عارف اضافه کرد : خانواده‌های معظم شهدا، برکت‌های این انقلاب هستند و نگاه والای مادران و پدران عزیز شهدا، ما را شرمنده و وظیفه ما را در پاسداری از نظام جمهوری اسلامی سنگین‌تر می کند.
 
در ادامه این دیدارها حجت الاسلام رشیدی مسئول عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید نوژه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و عرض تسلیت ایام ماه محرم گفت : ما هر چه داریم ازخون بهای شهدای انقلاب و شهدای دفاع مقدس  و ایثار گری آنها می باشد .
ایشان در باب مقام شهید و شهادت ابراز داشت : لحظه شهید شهادت انقدر لذت بخش است که شهدا دوست دارند صحنه شهادت بارها تکرار شود .
اجر شهید شدن در زمان غیبت و در زمان ظهور حضرت مهدی (عج ) متفاوت است در زمان ظهور همه میدانند ارزش و منزلت شهید چقدر است ولی در زمان غیبت بدلیل اینکه ارزش شهادت برای شهید شدن  بسیار ارزشمند است لذا باید به مقام شهید و منزلت آن توجه خاص شود .
 
کد مطلب: 220696
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...