داخلی صفحه بوشهر خبر
 
همایش نقش شهدای دفاع مقدس در بیداری اسلامی در عسلویه برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۴
با حضور علما و بسیجیان شیعه و سنی، همایش نقش شهدای هشت سال دفاع مقدس در بیداری اسلامی با محوریت ولایت‌فقیه به همت فرهنگی اجتماعی سپاه خاتم‌الانبیا شهرستان عسلویه برگزار شد.
همایش نقش شهدای دفاع مقدس در بیداری اسلامی در عسلویه برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از مهر، مشاور سابق کمیسیون فرهنگی مجلس ظهر دوشنبه در همایش نقش شهدای دفاع مقدس در بیداری اسلامی اظهار داشت: اصلی‌ترین نقش شهدا بیداری و حماسه‌آفرینی در جامعه اسلامی است.
جواد حبیبی بیان کرد: جنگ تحمیلی برای نابودی انقلاب و نظام اسلامی طراحی‌شده بود، اما با درایت و تیزهوشی امام خمینی به نقطه شکوفایی و درخشندگی ملت ایران تبدیل شد و امروز به‌عنوان الگویی فراتر از جغرافیای کشور و ظهور مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی در منطقه مبدل شده است.
وی با اشاره به بر باد رفتن آرزوهای صدام حسین با حضور مردم در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل، افزود: با شروع جنگ تحمیلی بسیاری از ایرانی‌ها از جوانان تا کهن‌سالان راهی جبهه‌های جنگ می‌شدند تا از وطن اسلامی‌شان در برابر دشمن متجاوز دفاع کنند و این در حالی بود که صدام حسین تصور می‌کرد طی چند روز کل ایران را به تصرف خود درخواهد آورد و در تهران جام پیروزی را سرخواهد کشید، مردم کشورمان کاری کردند که او هشت سال پشت مرزهای ایران بماند و حتی بخشی از سرزمین خود را در مقطعی در اختیار رزمندگان ایران اسلامی ببیند.
حبیبی تصریح کرد: اگر رشادت، ایثار، ازخودگذشتگی‌ها و جان‌نثاری‌های شهدا و رزمندگان اسلام در آن روزها نبود، هم‌اینک آرامش و آسایش در جامعه وجود نداشت، ازاین‌رو خلوص پاک آن شهدا و قطره خونی که در مسیر انقلاب اهداء کرده‌اند با هیچ‌چیزی قابل‌مقایسه نیست.
وی با اشاره به این‌که شهدای هشت سال دفاع مقدس اثرگذاری جهانی داشته‌اند، اضافه کرد: امروز زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و حفظ حرمت و جایگاه خانواده‌های معظم آن‌ها برای تداوم انقلاب اسلامی و عزت و عظمت نظام اسلامی ایران و ایرانیان لازم و ضروری است ازاین‌رو برگزاری همایش شهدا نقش مؤثری در روشنگری، بصیرت و دشمن‌شناسی جامعه دارد و زمینه آشنایی جوانان و نسل جوان را با افکار شهدا و اهداف آن‌ها فراهم می‌کند.
حبیبی بیان کرد: از سوی دیگر حضور جوانان و نوجوانان در چنین مجالس و آشنایی آنان با شهدای شهر، تعلق و خاطر آنان نسبت به آرمان‌های شهدا ارتقا یافته و به‌عنوان سدی فرهنگی و مهم می‌تواند در برهه حساس کنونی باشد چراکه شهدا شمع محفل بشریت هستند که با تقدیم جان‌های پاک خود راه ایثار و شهادت و جاودانگی ابدی را برای همه آزادگان و آزادی‌خواهان جهان هموار کردند.
وی متذکر شد: شهدا نیازی به مراسم گرامیداشت ندارند و برپایی چنین آئین‌هایی ضرورتی است برای مردم و جامعه که همچنان روحیه مقاومت در جامعه تداوم داشته باشد.
حبیبی متذکر شد: باید توجه داشت که هدف جنگ نرم دشمن، این است که مردم را از عرصه جهاد و مقاومت دور کند و از سوی دیگر آن‌ها را نسبت به آرمان‌ها بی‌تفاوت کند و در این راستا تبلیغات وسیعی که میلیاردها دلار نیز خرجش می‌کنند را در دستور کار خود قرار داده‌اند ازاین‌رو ما نیز باید با برنامه‌ریزی به این شبیخون دشمن پاتک سنگینی بزنیم.
وی اذعان کرد: در یک چنین شرایطی یاد شهدا و برگزار همایش شهدا آن چیزی که می‌تواند ملّت را سَرپا نگه دارد و در آن‌ها شوق و طراوت را به وجود بیاورد از سوی دیگر بیان زندگی‌نامهٔ شهیدان و خصوصیّات زندگی شهدا و چگونگی مشی زندگی آن‌ها در بین نسل جوان راهگشای بسیاری از مسائل خواهد بود.
حبیبی تصریح کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند «هیجان جنگ و رفتن در میدان جنگ یک مسئله است که چیز باارزشی است که کسانی جانشان را کف دست بگیرند و بروند بجنگند؛ لکن روحیّات، خصوصیّات زندگی، سابقه و پشتوانهٔ فکری و اعتقادی شخص هم یک مسئلهٔ دیگری است که این خیلی مهم است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 220825
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...